• اخبار

سامانه اشتراک نشریات کشور با 50 درصد تخفیف

سامانه اشتراک نشریات کشور با  50 درصد تخفیف
معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ایجاد سامانه اشتراک نشریات کشور با 50 درصد تخفیف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ارتقای سطح دانش‌ عمومی و تخصصی جامعه، گسترش فرهنگ مطالعه، حمایت از سازمان مطبوعات، بهبود وضعیت اقتصادی نشریات وهمچنین تسهیل دسترسی مخاطبان و جبران بعضی از اشکال‌های نظام توزیع، اقدام به راه‌اندازی سامانه اشتراک نشریات با تسهیلات ویژه کرده است؛   به گونه ای که شهروندان (اشخاص حقیقی) می‌توانند با ثبت نام در این سامانه به آدرس www.eshterak.ir  نشریه مورد نظر خود را تا سقف حداقل 50 درصد تخفیف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وهمچنین تخفیف‌های نشریه دریافت کنند.

توزیع نشریات در این طرح توسط اپراتورهای توزیع که هر یک گروهی از نشریات را پوشش می‌دهند انجام می‌شود. تاکنون این طرح تنها در شهر تهران انجام میشد و از این به بعد تلاش بر این است تا در دیگر استان‌های کشور نیز اجرایی شود. هر یک از صاحبان امتیاز نشریات در صورت تمایل به بهره‌مندی از تسهیلات پیش‌بینی شده در این طرح می‌توانند  ابتدا یکی از مجریان تایید شده درطرح (اپراتورهای توزیع) قرارداد را انتخاب کنند و سپس در این سامانه ثبت نام نمایند تا در فهرست نشریات دارای تخفیف قرار گیرند.علاوه بر شرکت پست، پنج شرکت توزیع در شهر تهران فعال هستند و هم‌زمان با توسعه در گسترش این فعالیت، مجریان جدید دارای توان و صلاحیت حرفه‌ای، به مجموعه اپراتورهای توزیع اضافه خواهد شد.

قرارداد مجریان طرح اشتراک نشریات :

قرارداد سامانه اشتراک نشریات کشور در سال 1394 دو جانبه می‌باشد و شامل ناشر و موسسه مطبوعاتی نشرآوران است که طی این قرارداد مجری توزیع زیر مجموعه ناشر می‌باشند و ناشر باید بر عملکرد مجری توزیع نظارت داشته باشد. طبق این قرارداد، یارانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتراک 50 درصد قیمت نشریه در زمان اخذ اشتراک است؛ چنانچه قیمت جلد روزنامه و مجلات بخش خصوصی به ترتیب بیش از 10000 و 50000 ریال باشد حداکثر یارانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مشترکین به ترتیب 5000 و 25000 ریال خواهد بود. در این طرح ناشر و یا حامی می‌توانند تخفیفاتی علاوه بر یارانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مشترکین در نظر بگیرند به طوری که مجموع تخفیفات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ناشر و حامی باید به اندازه‌ای باشد که مشترک حداقل 10% قیمت نشریه را بپردازد.

مراحل ثبت نام:

نشریاتی که تمایل به شرکت در طرح اشتراک نشریات را دارند پس از ورود به سامانه www.eshterak.ir در قسمت درباره طرح یکی از مجریان توزیع را جهت امور توزیع انتخاب می‌نمایند که البته به زودی مجری توزیع در استان اصفهان نیز معرفی خواهد شد. پس از آن با ارائه مدارک ثبت‌نام شامل تصویر کارت ملی و شناسنامه صاحب امتیاز، مهر نشریه،  کپی مجوز نشریه، معرفی شماره حساب شبا صاحب امتیاز طی نامه کتبی، انتخاب یکی از مجریان توزیع با نامه کتبی به موسسه مطبوعاتی نشرآوران جهت انجام امور قرارداد مراجعه می نمایند.

پس از عقد قرارداد، ناشر به سامانه eshterak.ir  مراجعه نموده و در قسمت ورود یا ثبت نام، بخش پذیرش صاحبان امتیاز ثبت نام می‌کنند. ( دقت شود در قسمت مجریان توزیع اپراتوری که در نامه کتبی قید شده انتخاب شود)

پس از ثبت نام ناشر و تایید توسط مجری توزیع و تایید نهایی توسط ادمین ، جلد نشریه در قسمت صفحه اصلی سایت فهرست نشریات قرارمی گیرد که نشریات باید در زمان‌های مقرر در قرارداد، صفحه نخست خود را به روز کنند.

ابتدای هر ماه گزارش ارسالی ماه قبل از سامانه گرفته می‌شود که پس از تایید گزارش توسط ناظر قرارداد، حداکثر تا 10 روز کاری ماه بعد به حساب ناشرین و مجریان توزیع واریز می گردد.

بر طبق بند 4-3  قرارداد ، راستی آزمایی دریافت مشترکین توسط ناظر انجام می‌شود. برای نشریات کمتر از 200 مشترک ، 30 درصد تماس ( تلفنی یا پیامک) و نشریات بالای 200 مشترک 10 درصد تماس با مشترکین انجام می شود. ملاک پرداخت نشرآوران به ناشر و مجری توزیع بسته به میزان درصد پاسخگویی این تعداد از مشترکین نسبت به اعلام وصول نشریه و تعمیم به کل است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۴۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500