• اخبار

یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش امید و نشاط در جامعه است

یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش امید و نشاط در جامعه است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی گفت: یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاهش ناهنجاری های اجتماعی و نیز افزایش امید و نشاط در جامعه است. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محمدمهدی احمدی در جلسه شورای مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تبریک عید سعید فطر و آرزوی بهره مندی از ماه مبارک رمضان گفت: مسئولان ادارات کل استان ها باید در راستای رفع معضلات و مشکلات فرهنگی یعنی کمبودهای این حوزه با ایجاد امید و نشاط اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی فعالیت نمایند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی با تاکید بر لزوم احصا و ارزیابی مشکلات احتمالی حوزه فرهنگ در جلسات شورای فرهنگ عمومی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاهش ناهنجاری های اجتماعی و نیز افزایش امید و نشاط در جامعه است که راهکار آن برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری متناسب با شرایط فرهنگی هر منطقه است.

وی یکی از راه های توسعه نشاط در جامعه را ایجاد گذرگاه ها و خیابان های فرهنگ و هنر دانست و تصریح کرد: اگر مشارکت مردمی در حوزه فرهنگ و هنر تقویت شود و مردم احساس نمایند متولی امور خود هستند؛ امید دهی به جامعه افزایش می یابد و این همان تقویت کرامت انسانی در جامعه است.

دکتر احمدی با تاکید بر استفاده از نقش هنرمندان در جامعه اظهار کرد: اگر اصحاب فرهنگ و هنر احساس کرامت و ارزش نمایند بسیاری از مسائل برطرف می شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: شانیت اصفهان در حوزه فرهنگ و هنر و اینکه سایر استان ها آن را به عنوان نماد فرهنگ و هنر می شناسند سبب می شود این استان در این حوزه فعالیت خود را بیشتر نماید.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری نیز در این جلسه با بیان اینکه شهر و استان اصفهان در حوزه فرهنگی، هنری، دینی در کشور سرآمد و ممتاز است، گفت: یکی از ویژگی های مثبت اصحاب فرهنگ و هنر اصفهان مطالبه گری آنها است که این مسئله نشان از اهمیت کار فرهنگی در این استان دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان قدمت بیش از هشتاد سال دارد و بسیاری از هنرمندان نامی امروز کشور هنرآموز این هنرستان بودند همچنین هنرستان هنرهای زیبای دختران اصفهان نیز در کشور سرآمد بوده و مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر اصفهان در کشور از جهات مختلف منحصر به فرد است.

وی با اشاره به لزوم توجه به سرمایه های فرهنگی در شهرستان های استان گفت: استان اصفهان یک استان پهناور و بزرگ است و در ۲۳ شهرستان دیگر در کنار این شهر هنرمندان در زمینه های مختلف هنری صاحب سرمایه هستند که لازم است به آنها نیز توجه شود.

خاطرنشان می شود، جلسه شورای مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ۲۴ خرداد با حضور معاونین و روسای ستادی اداره کل برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500