• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز پزشک

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز پزشک
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز پزشک یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت اول شهریور روز پزشک یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

شیخ الرئیس ابوعلی سینا فیلسوفی نامدار و طبیبی حاذق در جهان اسلام بود و به پاس احترام و زحمات فراوان این ستاره تابنده دانش، اول شهریور را روز سپاس و ستایش از پزشک نامیده‌اند.

ابوعلی سینا در سنین خردسالی نبوغ شایان و استعداد فراوانی داشت و در همان سنین به فراگیری علم فقه در محضر دانشمندان معاصر خود همت گمارد. او به خواندن منطق و فراگیری نجوم نیز عزم نموده و تا جایی پیش رفت که شگفتی و تعجب اساتید خود را از نظر سرعت یادگیری و پویایی ذهن برانگیخت و در سنین نوجوانی پزشکی برجسته و چیره گشت تا جایی که پزشکان پرتجربه و باسابقه در محضرش زانوی شاگردی زدند.

بوعلی در مسیر علمی خود پشتوانه‌ای محکم از توکل و کوله باری سرشار از التجا و خواهش از بارگاه حق به همراه داشت تا جایی که هرگاه در مسئله‌ای به مشکلی برمی‌خورد به مسجد رفته و وضوی یقین می‌ساخت و در نماز به ابراز نیازمندی می‌پرداخت تا روح جستجوگر و حقیقت طلب خود را نزد طبیب حقیقی آرام سازد و با دستی پربار به نجات روح و جسم بشریت همت گمارد.

تعالیم و آموزه‌های شیخ الرئیس ابوعلی سینا امروز نیز در دانشگاه‌های معتبر دنیا و نیز کشور ما به دانشجویان و علاقه مندان به این علوم تدریس و برای درمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار داده می‌شود.

روز بزرگداشت پزشک را که همانا روز بزرگداشت انسان دوستی و خدمت به بشریت است به همگی پزشکان دل‌سوز و متعهد تبریک می‌گوییم.

محمدعلی انصاری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500