اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 4شهریور روز کارمند

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 4شهریور روز کارمند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز کارمند یادداشتی را منتشر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت چهارم شهریور روز کارمند یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

4 شهریورماه به نام روز کارمند نامگذاری شده است. از آنجا که در دولت اسلامی ماهیت یک کارمند نمونه، خدمت رسانی و خدمت گزاری است در هفته دولت به پاسداشت مقام کارمندان دولت اسلامی و خدمات آنها، یکی از روزهای هفته دولت به نام این قشر نامگذاری شده که همه ساله در هفته دولت، روز چهارم شهریور به روز کارمند اختصاص یافته است.

در این روز به منظور تجلیل از کارگزاران دولت جمهوری اسلامی و ارج نهادن به خدمت، با تبیین ملاک های انتخاب، کارمندان نمونه به عنوان نمایندگان خیل عظیم کارکنان نظام در اقصی نقاط کشور، انتخاب و مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند.

در اسلام، منزلت اجتماعی به عنوان موهبت و امانت الهی در اختیار کارمندان و کارگزاران قرار می گیرد تا برای رفع محرومیت ها و گرفتاری ها از امور جامعه به کار گرفته شود. از این رو، امام علی علیه السلام به یکی از کارگزاران خود چنین می فرمایند: «کاری که به عهده توست، امانتی است که بر گردنت نهاده اند» بنابراین، اگر کارمندان و کارگزاران نظام اسلامی با انگیزه های الهی، امانت داری و خدمت رسانی به مردم در جایگاه خود تلاش نمایند بدون شک نزد پروردگار خود ماجور هستند.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز در این خصوص فرمودند: ماهیت کارمند خدمت است.

روز کارمند، روز اندیشه‌های راهگشا و قلم‌های خدمت رسان را به کارمندان متعهد و پویش گران گستره خدمت رسانی تبریک عرض نموده و برای آنان توفیق روزافزون، سلامتی و بهروزی برای خدمت گزاری از خداوند منان خواستارم.

 محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

 

 

۳ شهریور ۱۳۹۷ ۲۲:۱۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید