• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت عید غدیر

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت عید غدیر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت عید غدیرخم یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت عید غدیرخم یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا

روز هجدهم ذی الحجه پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) هنگام بازگشت از آخرین سفر حج، به امر خداوند بار امانتی که بر دوش داشت را با اعلام ولایت امیرالمومنین(علیه السلام) به سر منزل مقصود رساندند و ایشان را به عنوان وصی و جانشین بر حق خود به امت معرفی کردند.

داستان غدیر از عظمت و ضرورت ولایت خبر می‏دهد. رسول گرامی اسلام صلی‏ الله‏ علیه‏ و ‏آله در آن هنگام و در زیر آن آفتاب سوزان آن همه جمعیت را برای چه نگه می‏دارد و چه پیامی برای‏شان دارد، به راستی این پیام اساسی‏ ترین پیام دین بود و به راستی رسول اکرم صلی‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله بر عظمت و ضرورت آن واقف بود، که مردم را در آن گرمای سوزان نگه داشتند و رسالت آسمانی خویش را به مسلمانان ابلاغ فرمودند.

غدیر، سرچشمه همیشه جوشان ولایت است که از سینه تفتیده «خم» به جام محبت دوست داران پیامبر و خاندانش جاری است. غدیر، شایسته هر ثناست که وحی از او پیراست و محمد ( صلی الله علیه و آله و سلم )  بدو آراست و اسلام از او برخاست. غدیر، تفسیر بدر و احد و شأن نزول صفین و نهروان است.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان بزرگ پرچمدار و علمدار وحدت مسلمین در خصوص این واقعه سرنوشت ساز فرمودند: غدیر نه برای شیعیان، بلکه برای همه مسلمانان آموزنده و حاوی درس است.

عید غدیر، امتداد خط رسالت، عطش سیراب شده بشریت و ریشه دار ترین برگ درخت کهن تاریخ بر تمامی مسلمانان مبارک باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500