• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز سینما

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز سینما
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز سینما یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 21 شهریور روز سینما یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

21 شهریور در تقویم رسمی کشور با عنوان روز ملی سینما نامگذاری شده است. این روز بهانه‌ای است برای تاکید بر همبستگی مضاعف اهالی این هنر فاخر و اثرگذار و یادآوری زحمت های افرادی که در مجموعه سینمای کشور مشغول به فعالیت هستند.

امروز بی شک نقش بی بدیل هنر سینما با توجه به تأثیرگذاری و جهت دهی آن بر افکار عمومی که می توانند با تولیدات خود، روح امید، شوق پیشرفت، انگیزه کار و تلاش، اعتماد به نفس و اعتقاد به ارزش های اسلامی و ملی و روح اخلاق را در جامعه ترویج نموده و سهم بزرگ خود را در پیشرفت و تعالی کشور ایفا نماید و نسلی امیدوار، با نشاط، موثر و خلاق را پرورش دهد، بر کسی پوشیده نیست.

بی گمان ارتقای سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر به سزایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری جامعه خواهد گذاشت و ابعاد تاثیرگذاری سینما و دیگر تولیدات تصویری به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و نقش آن ها در ترویج افکار، رفتار، ارزش ها و باورها در بین مخاطبان را می توان به نوعی با تعداد مخاطبان آن (چه مستقیم و چه غیرمستقیم) ارزیابی کرد.

واقعیت این است که سینما یکی از بزرگترین ابزارهای فرهنگسازی در دنیا محسوب می‌شود که تاثیر کوچکترین نمای ظاهر شده بر آن را به سرعت می‌توان در میان مردم کوچه و بازار دید. به همین خاطر استفاده از این دنیای مدرن و در عین حال لذت‌بخش، وسیله‌ای برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی است که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره بیان کرد.

رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نیز در خصوص اهمیت هنر هفتم فرمودند: هنر سینما بلاشک یک هنر برتر است؛ یک روایتگر کاملاً مسلط - که هیچ روایتگری تاکنون در بین این شیوه‌های هنرىِ روایت یک واقعیت و یک حقیقت، تا امروز به این کارآمدی نیامده - و یک هنر پیچیده و پیشرفته و متعالی.

21 شهریورماه روز ملی سینما بر تمام تلاش گران و اهالی هنر هفتم در کشور به ویژه در استان هنرمندپرور اصفهان گرامی باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500