• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان
یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 25 شهریورروز خانواده و تکریم بازنشستگان یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

خانواده بنیادی‌ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفة تربیت و سازندگی افراد و انسان‌ها را بر عهده دارد به طوری که اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند، نمی‌توانند جامعه‌ای ایده‌آل برای نسل آینده بسازند و از فرهنگ ایمانی خود جا مانده و به اهداف متعالی نمی‌رسند.

خانواده همیشه و همه جا و در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است و بی شک پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانوادة بزرگ انسانی خواهد بود.

اسلام همه مسلمانان را تشویق می‌کند که به تشکیل خانواده همت گمارند. از سوی دیگر، درباره یکی از موانع ازدواج، یعنی کمبودهای مادی و اقتصادی می‌فرماید که این مسئله نباید مانع ازدواج شود و خداوند به زن و مرد فقیر مژده می‌دهد که اگر پیش‌قدم شوند، آنان را از فضل خویش بی‌نیاز می‌سازد.

همچنین از سوی دیگر اهمیت جایگاه بازنشستگان و بررسی امور مربوط به آنها مساله ای است که علاوه بر تامین نیازهای مالی این قشر، تکریم آنها را نیز بیش از پیش ضروری می سازد زیرا بازنشستگان بهترین سال های عمر خود را صرف فعالیت و کمک به همنوعان خویش کرده اند و اینک در هنگامه فراغت از کار، توجه به نیازهای اقتصادی و معنوی آنان بسیار مهم است.

رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نیز در خصوص اهمیت توجه به بازنشستگان فرمودند: بازنشستگان، نیروی فعّاله کشور در اندکی پیش از این هستند که تلاش کرده‌اند، زحمت کشیده‌اند، بسیاری از آنها شب و روز و عمر و جوانی خود را صرف کار کرده‌اند و باید کشور به این تلاش و به این زحمتکشىِ مستمرّ دوران عمر پاسخ گوید.

ضمن تبریک صمیمانه 25 شهریور روز خانواده و تکریم بازنشستگان به همه پیشکسوتان به ویژه بازنشستگان حوزه فرهنگ و هنر، سعادتمندی و سرافرازی تمامی خانواده‌های ایران عزیز را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500