• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 31شهریور آغاز هفته دفاع مقدس یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

٣١ شهریور ماه سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

در دوران هشت ساله دفاع مقدس امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، به مثابه یکی از حساس ترین و بارزترین برهه‌های حیات راستین این ملت، هم چون نگینی تابناک، تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد. دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخار آفرینی مبارزات حق طلبانه یک ملت سترگ، فروزان خواهد بود.

پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت‌های حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت آرمان گرا و فراگیر در جهان شد. دفاع مقدس در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و... توانست معادلات جهانی معمول را بر هم زدند به طوری که این حادثه عظیم بی شک در یاد ملت بزرگ و سرافراز ایران خواهد ماند و غرور و حماسه آفرینی‌های آن برای نسل‌های بعد به یادگار خواهد ماند.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرموند: هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عظیمی است که تا مدتهای طولانی ملت ما میتواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند.

هفته دفاع مقدس با یاد و خاطره پرشکوه ترین صحنه‌های ایثار و شهادت گرامی باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500