• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت اربعین حسینی

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت اربعین حسینی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت اربعین حسینی یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت اربعین حسینی یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

در حدیثی از امام حسن عسکری(علیه السلام) پنج نشانه برای مؤمن شمرده شده که یکی از این پنج نشانه زیارت اربعین بوده و هم چنین زیارت نامه‌ای برای روز اربعین از امام صادق(علیه السلام) نقل شده است.

اربعین حسینی، جویبار همیشه جاری عاشورا، روز شهادت حماسه سازان و اربعین، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است. عاشورا، خروش خون حسین(علیه السلام) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است. عاشورا و اربعین، نقطه ابتدا و انتهای عشق نیست؛ بلکه چله عارفانه تشیع سرخ علوی است.

عاشورا تا اربعین، نقطه اوج عشق حسینی (علیه السلام) است و در این چهل روز، حسین(علیه السلام) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان، بهانه بیداری و ظلم‏ستیزی باشد. عاشورا، زمانه خون و ایثار است و اربعین، بهانه تبلیغ و پیمان. در عاشورا، حسین(علیه السلام) با تاریخ سخن گفت و در اربعین، تاریخ پای درس حسین(علیه السلام) نشست.

مقام معظم هبری(مدظله العالی) در خصوص اهمیت پیاده روی اربعین فرمودند: این کسانی که این راه را طی کردند و این حرکت عاشقانه را و مؤمنانه را دارند انجام میدهند، واقعاً دارند حسنه‌ای را انجام میدهند. این یک شعار بزرگ است. این حرکت، حرکت عشق و ایمان است؛ هم در آن ایمان و اعتقاد قلبی و باورهای راستین، تحریک‌کننده و عمل‌کننده است؛ هم عشق و محبّت.

اربعین، جویبار همیشه جاری و سرخ تاریخ، و جوشش چشمه‏های خون خداوند از چهار سوی عالَم بر محبین اهل بیت(علیهم السلام) تسلیت باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500