• اخبار

بازدید معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه کتاب اصفهان

بازدید معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه کتاب اصفهان
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محسن جوادی همزمان با آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به آثار مثبت برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: تسهیلاتی برای اهل قلم در حال مهیا شدن است و در تلاش هستیم تا مشکلات این بخش را به حداقل برسانیم.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این شرایط نیاز است کمک اصلی از طرف مردم باشد و در شرایط کنونی کتاب باید آخرین کالایی باشد که از سبد خانوار حذف می‌شود.

وی اظهار کرد: در خصوص بحث یارانه کاغذ دولت همکاری خوبی دارد و کاغذ جز کالاهایی است که با ارز دولتی وارد می‌شود و تلاش شده در موضوع ثبت سفارشات و هم در واردات کاغذ نظارت کافی داشته باشیم.

جوادی تصریح کرد: با سامانه ای که نقش واسطه ای دارد تقاضای کاغذ را به سمت انبارها و منابع کاغذ موجود جهت دهی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم نقش نظارتی را به بهترین شکل ایفا کنیم و کاغذ را به دست مصرف کنندگان اصلی و واقعی برسانیم و هم اکنون ثبت سفارش مناسبی در حوزه کاغذ شکل گرفته و نگرانی در این بخش وجود ندارد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشر ایران نباید تنها مختص داخل کشور باشد و به دنبال راه هایی هستیم تا کتاب در خارج از کشور نیز توزیع شود و توزیع را برای فارسی زبانانی مثل کشورهای تاجیکستان و افغانستان ارائه دهیم.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بخش زیادی از ایرانیان خارج از کشور نیز خواهان کتابهای تولید داخلی هستند اما دسترسی راحتی به این کتب ندارند بنابراین با توزیع کتاب در خارج از کشور می‌توان علاوه بر کمک به حوزه نشر این مشکل را نیز برطرف کرد.

این بازدید با حضور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان انجام شد.

خاطرنشان می‌شود، سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان از ٩ تا ١٥ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان برپا می‌باشد.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۹ آبان ۱۳۹۷ ۲۱:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500