• اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز فرهنگ عمومی

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت روز فرهنگ عمومی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 14آبان روز فرهنگ عمومی پیامی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی پیامی را منتشر نمود.

در متن این پیام آمده است:  

بسمه تعالی

شورای فرهنگ عمومی کشور به منظور تعیین اهداف، سیاست‌گذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور، با وظایف مشخصی از جمله بررسی کارشناسی درباره تجزیه و تحلیل شرایط و جریانات فرهنگی کشور و تبیین تأثیر کانون‌ها و ابزارهای مهم در این زمینه و اتخاذ تدابیر مناسب و ارائه گزارش تحلیلی شکل گرفت.

بررسی و تحلیل شرایط و جریانات فرهنگی کشور و سنجش نظام ارزشی جامعه، تهیه و تدوین طرح‌هایی برای هماهنگ‌کردن کوشش‌های فرهنگی و هنری و تبلیغی در سازمان‌ها و مراکز رسمی فرهنگی و هنری، بررسی آثار فرهنگی مترتب بر سیاست‌ها و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی و تصویب روش‌های اجرایی تشویقی به منظور شکوفایی فرهنگ عمومی در ابعاد مختلف آن از دیگر وظیف عمومی این شورا است.

مقام معظم هبری(مدظله العالی) حضور شخصیت های‌ فکری‌، متخصصین‌ تعلیم‌ و تربیت‌ و آگاهان‌ به‌ مسائل‌ فرهنگی‌ در شوراهای‌ فرهنگ‌ عمومی‌ کشور را، امید بخش‌ توصیف‌ و ضرورت‌ هدایت‌ و اداره‌ صحیح‌ فرهنگ‌ عمومی‌ جامعه‌ اسلامی‌ را به‌ عنوان‌ یک‌ کار بسیار مهم‌ و محوری‌ مورد تأکید قرار دادند.

در این راستا روز ١٤ آبان به عنوان روز فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور نام گذاری شده تا توجه عموم مردم و مسئولان به این مقوله مهم و اساسی جلب شود.

امید آن که شورای فرهنگ عمومی استان بتواند گام های موثرتری را در مسیر اعتلای فرهنگی استان و همچنین ایران عزیز بردارد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۸:۵۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500