• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام)

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام) یادداشتی را منتشر کرد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و امام حسن مجتبی(علیه السلام) یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی
۲۸
صفر رحلت پیغام دار آخرین، خاتم نبوت، اسوه حسنه، عینیت قرآن کریم، حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله بر مسلمانان جهان و نیز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام کریم اهل بیت علیهم السلام است.

پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان اسوه حسنه در قرآن یاد شده که در واقع بیانگر بزرگترین تفاوت میان مکتب انبیا و غیر آن است چرا که مکتب انبیا از خصوصیت عملی بودن برخوردار است و در این مکتب نمونه ای برای پیروی عملی ارائه می شود؛ نمونه ای که روش های عملی او در تمامی شئون فردی، اجتماعی ، سیاسی، فرهنگی و... قابل دستیابی و پیروی عملی وعمل از جانب پیروان مکتب است.

این موضوع در دین اسلام شاخص تر، جدی تر و روشن تر مطرح است چرا که اسلام آ خرین دین الهی است و لازم است امت ها، نمونه ای تمام عیار و قابل پیروی برای همه زمان ها در تمام شرایط داشته باشند.

بی ‏تردید منشأ اخلاق حسنه و ملکات فاضله امام مجتبى(علیه السلام) نیز طهارت طینت و حسن تربیت و نور عقل و ایمان بود که آن حضرت را به عنوان الگوى فضیلت براى اهل ایمان قرار داد و صد البته تجلیّات حضرت حقّ بر آن بزرگوار زمینه ساز عرشى شدن دل ایشان گردید.

بذل و بخشش در راه خدا، یکی از ویژگی‌های اخلاقی امام‌حسن(علیه السلام) است که زبانزد خاص و عام بوده و صبوری و بردباری ویژگی دیگر از سیره اخلاقی آن امام بزرگوار می‌باشد. ایشان بسیار با گذشت و بزرگوار بود و از ستم دیگران چشم‌پوشی می‌کرد. بارها پیش می‌آمد که واکنش حضرت به رفتار ناشایست دیگران، سبب تغییر رویه فرد خطاکار می‌شد.

شهادت پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله و سلم) و کریم آل طاها، امام حسن مجتبی علیه السلام را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و همه شیعیان و محبین آن حضرت تسلیت می‌گوییم.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500