• اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت امام رضا(علیه السلام)

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت امام رضا(علیه السلام)
یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت امام رضا(علیه السلام) یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت امام رضا(علیه السلام) یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده است:

بسمه تعالی

۲۹ صفر سالگرد شهادت امام رئوف و پیشوای عطوف حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام است.

زندگی امام رضا (علیه السلام) و خصیصه‌های شخصیتی ایشان همچنین، اخلاق و رفتار امام رضا(علیه‌السلام) با خانواده و با مردم، برخوردهای تربیتی و سازنده و سیره خانوادگی آن حضرت به‌عنوان الگویی نمونه برای شیعیان و محبین آن حضرت می‌باشد.

امام رضا (علیه السلام) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند؛ بدین سبب دوستی عام و خاص را به خود جلب کردند، همچنین انسانیت آن حضرت یگانه و بی‌مانند بود.

امام علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام جامع تمام فضائل بودند، به‌طوری‌که تمام صفات عالی در ایشان جمع شده بود. خصایص شریف امام رضا علیه‌السلام قسمتی از صفات جدش، بزرگ‌ترین پیامبر خدا صلی‌الله علیه و آله بود که از میان پیامبران ممتاز بودند. ایشان درباره زهد به نقل از پدرشان می‌فرمودند: زاهد آن است که حلال دنیا را از ترس حساب ‌وکتاب و حرام دنیا را از ترس عقاب ترک می‌کند.

یکی از اصول مشترک در زندگانی امامان که همواره در زندگی آنها مشاهده شده صبر و مقاومت است؛ این بزرگواران الگوی بزرگ صبر و قهرمان مقاومت بودند. در بررسی زندگی امام رضا علیه‌السلام می‌بینیم که ایشان نیز همچنین دیگر امامان، نمونه کامل این صفت اخلاقی بودند؛ شاید بتوان از موقعیت‌های دشواری که ایشان با آن روبه‌رو شدند، از زمانی که مأمون این بزرگوار را به خراسان دعوت کرد، نام برد.

غروب خونین آفتاب همیشه درخشان طوس و انیس جان‌های خسته، حضرت امام رضا(علیه السلام) را به همه محبین آن حضرت تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان
۱۶ آبان ۱۳۹۷ ۲۱:۱۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500