• اخبار

ضرورت ایجاد فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان

ضرورت ایجاد فرهنگ مطالعه در میان نسل جوان
رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان اصفهان گفت: لازم است فرهنگ مطالعه در میان مردم گسترش یابد و به طور قطع نمایشگاه کتاب به تحقق این هدف کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، محمد قلمکاریان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان اظهار کرد: شاهد این هستیم که نمایشگاه کتاب اصفهان به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان با حضور پرشور مردم در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: کتاب خوب انسان را از گمراهی و ناآگاهی دور می‌کند، نمایشگاه کتاب امسال در شرایط خوبی در حال برگزاری است و مدیریت بسیار مناسبی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر نمایشگاه شکل گرفته و همکاری تمامی عوامل مناسب است که موجب استقبال پرشور مردم شده است.

رئیس دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان اضافه کرد: این نمایشگاه رویداد مبارکی است تا بتوان جایگاه کتاب را در جامعه ارتقا داد و فرهنگ کتابخوانی به عنوان فرهنگ غالب شناخته شود و عموم مردم به سمت کتاب بیاند بنابراین ایجاد بسترهای مناسب به تحقق این هدف کمک زیادی می‌کند.

وی تصریح کرد: بهترین سن برای تقویت فرهنگ کتابخوانی در سنین پایین است، باید کودکان را سن پایین به کتابخوانی دعوت کرد تا انس با کتاب تقویت شود، والدین الگوهای خوبی برای بچه‌ها هستند تا آنها را به مطالعه تشویق کنند و باید از این فرصت بهره برد.

قلمکاریان تصریح کرد: نمایشگاه کمک می‌کند علاقمندان بتوانند کتب مورد نیاز خود را پیداکنند و ناشران نیز بتوانند فروش خود را گسترش داده و کتب جدید به چاپ برسانند، همچنین بستر مناسبی فراهم می‌شود تا ناشران بتوانند با توجه به سلائق مخاطبان تنوع محصولات خود را گسترش دهند.

وی بیان کرد: امیدواریم در این فرصت باقی مانده همه بتوانند از نمایشگاه بهره ببرند و در راستای توسعه فرهنگ مطالعه کنیم.

خاطر نشان می‌شود، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان با شعار «بخوان برای زندگی» از 9 تا 15 آبان‌ماه در نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستان پذیرای علاقمندان به یار مهربان است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500