• اخبار

توسعه فکری فرهنگی در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی استمرار داشته است

توسعه فکری فرهنگی در طول چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی استمرار داشته است
حجت الاسلام انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در تمامی فراز و نشیب‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه فکری و فرهنگی بر مبنای حکومت اسلامی و نظام ولایت فقیه را همچنان ادامه دادیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در شب شعری که در سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان برگزار شد، با تسلیت ایام ۲۸ صفر و با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه گفت: مردم اصفهان مردمی فرهنگی و علاقه مند به حوزه شعر، کتاب و ادبیات بوده و استقبال کم نظیری که از این نمایشگاه صورت گرفت حاکی از همین مسئله است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان وجه تمایز بشر بر سایر مخلوقات را جنبه فرهنگی و عقلانی او دانست و تصریح کرد: آنچه سبب شده انسان از سایر موجودات برتر باشد قوه فکر، اندیشه و تعقل او و همان امتیازی است که انسان به وسیله آن می‌تواند مسیر خودش را توسط خود بپیماید، می‌باشد.

وی انقلاب اسلامی را یک انقلاب فرهنگی خواند و با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در تمامی فراز و نشیب‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه فکری و فرهنگی بر مبنای حکومت اسلامی و نظام ولایت فقیه را همچنان ادامه دادیم و هرکسی دستی در حوزه فرهنگ داشته باشد می‌داند این مسیر بی انتها است و نباید به همین میزان بسنده کرد.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به پیشرفت‌های کشور طی ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی، علمی، آموزشی و... پیشرفت داشتیم و به لطف الهی این پیشرفت در حال استمرار و تداوم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گفت: لازم است فعالان فرهنگی، توسعه فرهنگ را مبنای کار خود قرار داده و بر اساس آن برای فعالیت‌های فرهنگی برنامه ریزی نمایند.

خاطرنشان می‌شود، این شب شعر باحضور اصغر مختاری معاون امورفرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ۱۵ آبان در سالن همایش‌های نمایشگاه‌های بین المللی استان برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۱۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500