• اخبار

کتاب علاقمندی برای افزایش آگاهی در میان مردم ایجاد می‌کند

کتاب علاقمندی برای افزایش آگاهی در میان مردم ایجاد می‌کند
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در بازدید از نمایشگاه کتاب اصفهان گفت: کتاب علاقمندی برای افزایش آگاهی در میان مردم ایجاد می‌کند و هیچ چیز جای آن را نمی‌تواند بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ مرضیه فرشاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار کرد: درابتدا جا دارد از تمامی عوامل برگزاری نمایشگاه کتاب اصفهان به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تشکر کنم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی که با فقر مطالعه روبرو هستیم به نظر می‌رسد برپایی این نمایشگاه کمک زیادی به گسترش فرهنگ مطالعه خواهد داشت، کتاب علاقمندی برای افزایش آگاهی در میان مردم ایجاد می‌کند و هیچ چیز جای آن را نمی‌تواند بگیرد.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان بیان کرد: امنیت خاطر از مطالب موجود در کتاب بسیار بیشتر از سایر راه‌ها است و به کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مدل معتقد هستیم زیرا مردم با یکدیگر به نمایشگاه می‌آیند و مطالب مفید می‌بینند و تحت تاثیر قرار می‌گیرند تا کتاب بخرند و ازآن استفاده کنند، لذا ما نیز در سازمان بهزیستی تلاش می‌کنیم از راه های مختلف در جهت پیشرفت کار و کمک به توسعه فرهنگ مطالعه اقدام کنیم.

وی با اشاره به حضور پرشور توانخواهان در نمایشگاه تصریح کرد: زمانی حضور معلولان در جامعه کمرنگ بود اما فضایی فراهم شده که معلولان ما هم اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند و هم تا قدری حضور پررنگ تری در جامعه دارند، وقتی نمایشگاه کتاب مناسب سازی شده طبیعتا توانخواه ما می‌تواند در نمایشگاه حضورپر رنگ داشته باشد، وقتی کتاب نویسندگان توانخواه در نمایشگاه در معرض دید قرار گرفت بدون شک معلولان انگیزه بیشتری برای حضور در نمایشگاه دارند.

فرشاد بیان کرد: گرچه تعداد توانخواهانی که در نمایشگاه حضور می‌یابند با تعداد افرادی که می‌توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند تفاوت دارد اما همین میزان حضور بسیار خوب است و برای آغاز بسیار خوب است.

وی ادامه داد: غرفه بهزیستی استان در نمایشگاه کتاب اصفهان حضور فعالی دارد و تعدادی از آثار نویسندگان معلول نیز در نمایشگاه ارائه شده است.

خاطر نشان می‌شود، سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب اصفهان با شعار «بخوان برای زندگی» از 9 تا 15 آبان‌ماه در نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان واقع در پل شهرستان پذیرای علاقمندان به یار مهربان است.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500