• اخبار

مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان، پایتخت کتاب ایران برگزار شد

مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان، پایتخت کتاب ایران برگزار شد
مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان با حضور حجت الاسلام انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان، پایتخت کتاب ایران گفت: کاشان شهر خوشنام با تاریخ ارزشمند به ویژه در حوزه قلم و کتاب بوده و تا کنون رویدادهای بزرگی در حوزه فرهنگ کتابخوانی در این شهر روی داده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش گذاری ما به کتاب ریشه در تعالیم دینی دارد، خاطرنشان کرد: هدف غائی و نهایی بعثت انبیا(علیهم السلام) و پیامبر خاتم(صل الله علیه و آله و سلم) تزکیه بشر و تعلیم کتاب و حکمت است و فعالیت در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از این جهت انجام می‌شود.

وی تولید اندیشه و فکر را از جمله شاخص‌های مهم توسعه جامعه دانست و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب سبب عرضه صحیح و مناسب اندیشه و فکر یک اندیشمند به جامعه است و توجه به نشر و چاپ کتب ارزشمند یکی از ضروریات مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانی است.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر ضرورت توجه به سرانه مطالعه در جامعه اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یک رویداد بزرگ برای فضاسازی موقت به منظور ترویج فرهنگ مطالعه بوده اما لازم است در این زمینه در طول سال در مراکز فرهنگی از جمله مدارس، مساجد، دانشگاه‌ها و... برنامه ریزی جدی صورت پذیرد.

سیصد و هفتاد و هفتمین نمایشگاه استانی کتاب و چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان و سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان  از تاریخ ۵ الی ۱۱ دی ماه در مصلای بزرگ بقیه الله الاعظم کاشان برگزار می شود.

خاطرنشان می‌شود، مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه کتاب کاشان با حضور قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی کشور، سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، علی اکبر مرتضایی معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان، حجت الاسلام و المسلمین فلاح مسئول دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، رضا مهندسی رئیس گروه فرهنگی اداره کل و میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ۵ دی ماه در مصلی نماز جمعه کاشان برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
۵ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۳۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500