اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زینب(سلام الله علیها) و روز پرستار یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

حضرت زینب سلام الله علیها درس‌های متعالی تربیتی را در خانه ولایت و در دامن پاک علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) را فرا گرفتند، همانگونه که علم همراه با فصاحت و بلاغت و خبر از آینده و نیز شناخت زندگی، قدرت و عزت نفس، شجاعت، صبر، ایثار و فداکاری، ولایتمداری، عبادت و همسرداری را در آن بیت شریف آموختند.

مقام والای معنوی ایشان تا آنجاست که نام وی را خداوند برگزیده، مقامش را پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله گرامی داشته، امیرالمؤمنین علیه السلام او را اجلال و اکرام کرده و اذن تفسیر قرآن به او داده، لقب نائبه الزهرا سلام الله علیها به خود گرفته و یار و غمخوار حسنین علیهما السلام بوده و جاودانگی قیام کربلا مدیون رشادت‌های ایشان است.

حضرت زینب سلام الله علیها با دانشی مبتنی بر آیات قرآن در مقام ابلاغ کلام کربلا از جان مایه گذاشت و ثمره آن جاودانگی جریان عاشورا گشت. سخنان و خطبه های عالمانه و همراه با استدلال به آیات قرآن از سوی حضرت زینب سلام الله علیها، در کوفه نزد عبیدالله بن زیاد و همچنین در دربار یزید، هر کدام شاهدی بر توانایی علمی این بانو است.

در یک کلام زینب کبری سلام الله علیها که پرورش یافته مکتب وحی بودند سیره و روشی برگرفته از تعالیم قرآنی داشتند و هر کدام از ابعاد زندگیشان نشانی از آیات قرآن است. اگر ایشان صبور است چون خداوند در قرآن کریم انسان‌ها را به صبر توصیه کرده است و اگر رفتاری عالمانه از خود بروز می‌داد علمشان از علوم قرآنی منشأ می‌گرفت.

ولایتمداری، حیاء و سایر ویژگی های شخصیتی این بانوی بزرگوار تداعی گر آموزه های ناب وحی الهی است بنابراین سیره ایشان می تواند مصداقی در تبیین آیات قرآنی به شمار آید.

ولادت بانوی صبر و استقامت، الگوی کامل زن مسلمان را به تمامی مسلمانان و محبین آن بزرگوار تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم سیره زندگی آن حضرت الگوی تمام مردان و بانوان مسلمان قرار گیرد.

محمدعلی انصاری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید