اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 بهمن

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 بهمن
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت 12 بهمن آغاز دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت  12 بهمن آغاز دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

پیروزی انقلاب اسلامی ایران نتیجه رهبری‌های داهیانه و حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) در بسیج نیروهای مردمی و در همان زمان توان تاثیرگزاری بر گروه‌های دیگر در پذیرش رهبری مقتدرانه و انسجام بخش بود.

توانمندی بسیج مردمی ایشان چنان مقتدرانه و مدبرانه بود که همه اقشار مردم این رهبری را پذیرفته و نفوذ کلام ایشان در جامعه و گروه های سیاسی سبب شد تا همگان خود را با ایشان هماهنگ سازند و از این رو حضرت امام خمینی (ره) نقش بی نظیری در فرآیند پیروز انقلاب اسلامی ایفا کردند.

تمامی نیروهای فعال ایران که دست کم از دوران مشروطیت انباشت و رشدشان آغاز شده بود و از این نظر تا حدودی به سازماندهی و انسجام رسیده بودند، از این طوفان انقلابی که حضرت امام(ره) آغاز کرده بودند تبعیت کردند چرا که این انقلاب بدون رهبری بی بدیل حضرت امام خمینی(ره) به نتیجه نمی رسید و ستون فقرات جنبشی که رهبری آن را،حضرت امام خمینی(ره) به عهده داشت، روحانیان جوان در نهادهای مذهبی، بازاریان و بخشی از قشرهای محروم و متوسط جامعه بودند.

ایشان در تشریح حکومت اسلامی به عنوان حکومت قانون می‌فرمودند: اسلام در هر مرتبه ای از مراتب، حکومتی است که تبعیت از قانون دارد و قانون حاکم بر جامعه است و اسلام عبارت از یک سلسله قوانینی است که تمام بشر موظفند به آن عمل کنند.

روشن‌گری‌های حضرت امام خمینی(ره) سبب شد مردم از همه جای کشور به فکر تغییر در روند حکومت بیفتند و حرکت‌های مختلفی در گوشه و کنار کشور شکل گرفت به گونه‌ای که تظاهرات مردم، در ماه‌های اول سال 1357 نخست جنبه اعتراض به روش کلی رژیم شاه داشت، آنگاه به حرکت توده ای درآمد و با رهبری ایشان به انقلاب انجامید و با چنان شتابی به پیروزی رسید که مردم ایران و جهانیان را شگفت زده کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی) در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این خصوص فرمودند: ملت ایران با برخورداری از این ایمان، چهل سال است که در مقابل قدرت‌های متکبر دنیا با قدرت تمام ایستاده است و باید روز به روز بر این توانایی افزوده شود

اینک که در طلیعه فجر چهلمین سالگرد بازگشت حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره آن دوران سراسر نور و تکریم به مقام والای شهدا و ایثارگران ادای احترام نموده و با تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) با آرمان‌های امام راحل عظیم الشان و شهداء تجدید میثاق می‌نماییم.

محمدعلی انصاری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید