اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)+بازنشر

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)+بازنشر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

فاطمه زهرا (سلام الله علیها) دختر رسول اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) برترین و با فضیلت ترین شخصیت تاریخ انسان‌ها از بانوان و سیّده زنان اهل بهشت هستند که مژده ولادت ایشان را جبرئیل به رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم) داده بود و آن حضرت به همسرشان خدیجه (سلام الله علیها) این مطلب را فرموده بودند.

از امام صادق (علیه السلام) نقل شده که فرمود: فاطمه (سلام الله علیها) در نزد خداوند نه اسم دارد که عبارتند از فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیّه، راضیه، مرضیه، محدَّثه و زهرا؛ قابل توجه است که امام صادق (علیه السلام) فرمودند فاطمه (سلام الله علیها) نزد خداوند نه اسم دارد! یعنی خداوند این اسماء را برای او پسندیده و انتخاب فرموده و رسول خدا (صل الله علیه و آله و سلم) با وحی پروردگارش این اسماء را برای او معیّن کرده است.

هر یک از این اسم ها مبین جهتی از شخصیت و فضائل علمی و اخلاقی آن بزرگوار است و در مجموع از احادیث رسیده از رسول الله (صل الله علیه و آله و سلم) و ائمّه معصومین (علیهم السلام) روشن می شود که شخصیت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) یک شخصیت آسمانی بود و فضائل علمی و اخلاقی در شخصیت او از عالم ربوبیّت به صورتی خاص بر وجود او القاء شده بود.

ساده زیستی و پرهیز از تجمل از نکات بارز زندگی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است. مهریه کم، جهیزیه مختصر، اکتفا به غذای اندک و معاش کم، استفاده از حداقل امکانات برای زندگی و... از خصوصیات آشکار سیده زنان عالم است.

حضرت زهرا(سلام الله علیها) الگوى یک بانوى اسلامى است ایشان حتی خود را بر نامحرم نابینا می پوشاند. در عین حال که حضرت فاطمه(سلام الله علیها) حتی المقدور از ظاهر شدن در انظار عمومی اجتناب می کردند اما در مواقع حساس و لازم از انجام وظیفه شانه خالی نکردند.

از مهمترین و بارزترین قله های زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) دفاع ایشان از حریم ولایت است و سرانجام آن حضرت در راه دفاع از ولایت مجروح شده و پس از مدتی به شهادت رسیدند.

شهادت بانوی دو عالم، امّ ابیها حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها بر عموم مسلمانان تسلیت باد.

محمدعلی انصاری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید