اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت  ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده: 

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی ایران برخلاف جنبش‌های معاصر قبل از آن، انقلابی فراگیر بود؛ هم به لحاظ هدف‌ها و آرمان‌ها و هم به لحاظ شرکت آحاد مردم در آن که حول یک هدف بلند و همه جانبه گرد آمده بودند. همان گونه که انقلاب اسلامی ناشی از همکاری علل و عوامل گوناگون بود، هدف و آرمان آن نیز فراگیر و گسترده بود، یعنی در عین اهداف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی، دارای هدف های اسلامی و مذهبی نیز بوده است.

بر این اساس، مبارزه ملت ایران تنها قیام علیه استیلای سیاسی، استعمار اقتصادی و... نبود بلکه انقلابی علیه همه اینها و به منظور استقرار نظام مستقل، اسلامی، مردمی و ملی بود و مردم در شعارهای خود، همه هدف‌ها و آرمان‌های خود را مشخص کرده، مهر فرهنگ و هویت خود را به آن می زدند.

انقلاب اسلامی، در پی عدالتخواهی، آزادیخواهی، استقلال طلبی، اثبات هویت خودی، تثبیت ارزش‌ها و معیارهای مکتبی، استقرار نظام حکومتی اسلام و...بود.

یکی از ویژگی‌های اساسی و بنیادین نهضت امام خمینی(ره) نسبت به سایر انقلاب‌های جهان معنویت گرایی آن است امام خمینی(ره) با درک عمیق از شرایط زمان و واقعیت‌ها و براساس رسالت سنگین آزاد مردان آگاه و مصلحان دین باور با مشعلی فروزان به کالبدشکافی حوادث و رویدادهای این برهه از زمان می پردازد و چنین نتیجه می گیرد که ریشه همه گرفتاری ها در نگرش ها و فرضیه های یک سویه و راهکارهای غیر منطبق با زوایای وجودی انسان است.

اکنون و امروز که در چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم لازم است هم دستاورهای این انقلاب را مورد محاسبه و توجه قرار داده و نیز با آسیب شناسی نسبت به چهل سال گذشته بتوانیم با یک برنامه روشن و دقیق رو به آینده روشن حرکت نماییم.

22 بهمن، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را بر تمامی ملت ایران و ملت‌های آزاده دنیا تبریک گفته و امیدواریم با پرچم داری و هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) هرچه زودتر بتوانیم این انقلاب را به دست صاحب اصلی خود حضرت ولی عصر(عج) برسانیم.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۳۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید