اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و روز مادر یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)، روز زن و روز مادر یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) بر اساس آیه‌ تطهیر از هرگونه ناپاکی، منزّه و بر اساس سوره کوثر، منبع و مصداق خیر کثیر و بر اساس داستان مباهله، حضور در کنار پدر بزرگوارشان پیامبر مکرّم حضرت محمّد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم)، شوهرشان حضرت علیّ مرتضی(علیه السلام) و فرزندان ارجمندشان حَسَنین علیهما‌السلام اتمام حجت الهی به مخالفان می‌باشند.

رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم)  : «انّ ابنَتی فاطمة(سلام الله علیها) ملأ اللّه قلبها وجوارحها ایماناً الى مشاشها ففرغت لطاعة اللّه». یعنی؛ خداوند دل و جوارح دخترم فاطمه(سلام الله علیها) را عمیقاً سرشار از ایمان ساخته است و او همواره در اطاعت و فرمان برداری خداوند به سر می برد.

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)  فرمود: «انّما سِمّیت ابنتی فاطمة لأنّ اللّه فطَمَها وفَطم مُحبّیها من النّار». یعنی؛ همانا دخترم «فاطمه» نامیده شده، زیرا خداوند او و دوست دارانش را از آتش جهنّم می رهاند.

صفات و کمالات اخلاقی مانند: نجابت، مروّت، سخاوت، شجاعت، بخشش، نرم خویی، سعه صدر، صبر و بردباری، مهربانی، متانت، عفّت و پاک دامنی، خویشتن داری، حق گویی، حفظ اسرار، وفای به عهد و پیمان، صداقت و راست گویی، ایثار، تقوا وعبودیت، صراحت لهجه و فصاحت کلام، قناعت پیشگی، ساده زیستی، مناعت طبع، دوری از رذائل اخلاقی بخشی از دنیای شخصیت ممتاز آن یگانه دوران و جگر گوشه پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)  است که این گونه صفات و کمالات اخلاقی و معنوی، فقط در بانوان آسمانی و ملکوتی یافت می شود.

اما در این بین مهمترین و بارزترین قله های زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) دفاع ایشان از حریم ولایت است و سرانجام آن حضرت در راه دفاع از ولایت مجروح شده و پس از مدتی به شهادت رسیدند.

میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به همه مادران و زنان مسلمان تبریک و تهنیت می‌گویم.

محمدعلی انصاری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید