اخبار

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان

یادداشت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان یادداشتی را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

سه ویژگی «حسن جمال» و «ملاحت بیان» و «خوبی اخلاق»، سرچشمۀ تمام ملکات فاضله است و این سه خصلت در حضرت علی اکبر(علیه السلام) جمع شده و از همین روی ایشان را اشبه الناس خُلقا و خَلقا به رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) می‌دانستند.

تسلیم و اطاعت از امام و تأکید بر حق مداری و دفاع از حق تا ایثار جان، اذان گفتن برای اقامۀ جماعت به امامت امام حسین(علیه السلام)، پاسداری از خیام حرم و آب رسانی به خیمه ها در شب عاشورا، همراهی با امام حسین(علیه السلام) در دیدار با ابن سعد، بیعت مجدد با امام حسین(علیه السلام) و اعلام آمادگی در دفاع از آن حضرت (در شب عاشورا)، داوطلب شدن برای شهادت پیش از دیگر بنی هاشم، رد امان نامۀ دشمن، حماسه سرایی و جهاد و شهادت در پاسداری از ولایت، نمونه های ولایت مداری حضرت علی اکبر(علیه السلام) در حماسه عاشورا است.

روز ولادت این فرزند برومند اباعبدالله الحسین(علیه السلام) به عنوان روز جوان نامگذاری شده است، جوانان عزیز می‌توانند از این فرصت برای تجدید میثاق با جوان برومند دشت کربلا حضرت علی اکبر(علیه السلام) استفاده نموده و از جوانی، این ابر گذرای باران زای بهاری، جان خود را سرزمین رویش انواع خوبی ها و زیبایی ها قرار دهند.

ولادت باسعادت سرو باغ احمدی، آینه محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم)  و روز جوان  بر همه دوستداران اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه جوانان عزیز مبارک باد.

محمدعلی انصاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

 

 

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید