اخبار

لحظات زندگی صائب تبریزی مملو از تلاش برای ارتقای فرهنگ و ادب جامعه است

لحظات زندگی صائب تبریزی مملو از تلاش برای ارتقای فرهنگ و ادب جامعه است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در هفتمین همایش صائب تبریزی گفت: لحظات زندگی صائب تبریزی مملو از تلاش برای ارتقای فرهنگ و ادب جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در هفتمین همایش صائب تبریزی با تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: بعد از قرن‌ها شعاع وجودی صائب تبریزی سبب شده مردم اینجور مشتاقانه در این محل جمع شده و اشعار زیبای او در دل هر انسان ادب و فرهنگ دوست جا گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر ضرورت گرامیداشت بزرگان ادب فارسی تصریح کرد: گرامیداشت بزرگان ادب فارسی بدون شک بزرگداشت زبان فارسی بوده و باید قدر این زبان شیرین پارسی را بدانیم که یکی از راه‌های این قدرشناسی، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و ادبی است.
وی با اشاره به گذشته درخشان اصفهان در زمینه فرهنگ و ادب پارسی اظهار کرد: اصفهان تاریخ بسیار درخشان و پرفروغی در زمینه شعر و ادب داشته و یکی از جلوه‌های این درخشش صائب بزرگ، این شاعر بلندآوازه است، لحظات زندگی صائب تبریزی مملو از تلاش برای ارتقای فرهنگ و ادب جامعه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان رسالت بزرگ جامعه ادبی را فرهنگ سازی برای گرایش جامعه به مطالعه عنوان کرد و گفت: بزرگداشت و گرامیداشت بزرگان ادب و شعر یکی از راه‌های شناساندن اهمیت مطالعه و شعرخوانی به جامعه است.
در ادامه این مراسم ۵ نفر از شعرای پیشکوست اصفهان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
خاطرنشان می‌شود، هفتمین همایش صائب تبریزی با حضور اساتید و شعرا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری اصفهان، مجمع ادبی استان، انجمن ادبی صائب و موسسه فرهنگی هنری آوای جاوید شامگاه ۱۰ تیرماه در  باغ صائب اصفهان برگزار شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید