اخبار

برگزاری هفتمین همایش صائب تبریزی در اصفهان

برگزاری هفتمین همایش صائب تبریزی در اصفهان
هفتمین همایش صائب تبریزی در اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، هفتمین همایش صائب تبریزی با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای، احسان مشگلانی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از علاقه‌مندان و اهالی فرهنگ و ادبیات شامگاه دوشنبه ۱۰ تیرماه در باغ صائب برگزار ‌شد.

حجت الاسلام انصاری در این مراسم با تاکید بر ضرورت گرامیداشت بزرگان ادب فارسی گفت: اصفهان تاریخ بسیار درخشان و پرفروغی در زمینه شعر و ادب داشته و یکی از جلوه‌های این درخشش صائب بزرگ، این شاعر بلندآوازه است، لحظات زندگی صائب تبریزی مملو از تلاش برای ارتقای فرهنگ و ادب جامعه است.

محمد رضا نصر اصفهانی عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان در این مراسم اظهار کرد: شعر صائب، حکمت و اندیشه و فرهنگ به ما القا می‌کند و وقتی آن را بخوانی روزها و ماه‌ها ما به خود جلب می‌کند.
وی با بیان این که باید سبک صائب را به نام اصفهان شناخت، اضافه کرد: هر چند شاعرانی چون بیدل این سبک را به گونه‌ای دیگر به اعتلا می‌رساند ولی نیمی از سخن او برگرفته از بزرگانی چون صائب است.

سخنرانی و شعرخوانی پیرامون شخصیت و زندگی صائب تبریزی همراه با تجلیل از چهره‌های پیشکسوت ادبی استان استاد فتح الله حدادیان، استاد فضل الله شیرانی، استاد صدیقه صابری و استاد علی شیرانی از دیگر برنامه‌های هفتمین همایش صائب تبریزی در اصفهان بود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری منطقه یک اصفهان، مجمع ادبی استان، انجمن ادبی صائب و موسسه فرهنگی هنری آوای جاوید این مراسم را برگزار نمودند.

 

 

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید