اخبار

کاشان شهرستان ویژه فرهنگ قرآنی و شهر ویژه قرآن و نهج البلاغه است

کاشان شهرستان ویژه فرهنگ قرآنی و شهر ویژه قرآن و نهج البلاغه است
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: کاشان شهرستان ویژه فرهنگ قرآنی و شهر ویژه قرآن و نهج البلاغه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، آیت الله عبدالنبی نمازی در دیدار با معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیر مقدم به حاضران با بیان اینکه قرآن قطراتی است که از علم الهی برآمده و علم الهی نیز لایتناهی است، گفت: ذات اقدس ربوبی برای بشر قابل درک و فهم نیست علم الهی نیز همین گونه بوده و برای بشر میسر نیست که به علم الهی دست یابد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان مهم‌ترین کار را فعالیت در حول قرآن دانست و افزود: امت اسلامی راهی به جز قرآن ندارد چرا که ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم و اقوم یعنی استوارتر به این معنی که قرآن در هر چیزی استوارتر است و امت اسلامی هرگاه از قرآن فاصله بگیرد ذلیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر جوانان از الفاظ قرآنی فاصله گرفته و به معانی آن نزدیک شوند موفق و پیروز خواهند شد، خاطرنشان کرد: آیت الکرسی شناسنامه خدا و نقطه مرتفع قرآن است و راز موفقیت مسلمانان بازگشت به معانی و حقایق قرآن است.

آیت الله نمازی با تاکید بر لزوم بازگشت عملی به قرآن تصریح کرد: قرائت، حفظ، ترجمه و تفسیر قرآن خوب است اما کافی نبوده و باید به اعماق قرآن دست پیدا نماییم به این صورت که آیات قرآن را به صورت موضوعی استخراج نموده و پیرامون آن کار جدی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با اشاره به موسیقی قرآن اظهار کرد: زمانی که قرآن تلاوت می‌شود جاذبه خاص خودش را دارد و این موسیقی خاص قرآن جذاب بوده و مردم را به خود جلب می‌کند که نشان از اعجاز هنری این کتاب دارد.

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در دیدار با امام جمعه کاشان اظهار کرد: جهان تشیع وامدار کاشان و قم است و مرحوم فیض کاشانی، ملافتح الله کاشانی و مرحوم قطب الدین راوندی از جمله بزرگان این شهر هستند که در حوزه فرهنگ دینی بسیار اثرگذار بودند.

وی با بیان اینکه کاشان می‌تواند قطب فعالیت‌های نهج البلاغه کشور باشد، تصریح کرد: کاشان شهرستان ویژه فرهنگ قرآنی و شهر ویژه قرآن و نهج البلاغه است و امیدواریم بخشی از حقی که از طرف علمای اعلام شهر کاشان بر عهده ما است را ادا نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه کار برای قرآن و عترت را افتخار می‌دانیم، گفت: کاشان همواره به عنوان قطب فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی استان اصفهان شناخته شده و ما نیز هر زمینه‌ و امکانی را برای اجرای کار قرآنی در کاشان بسیار مغتنم می‌شماریم.

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در ابتدای ان دیدار به بیان توضیحاتی پیرامون روند فعالیت‌های قرآنی شهرستان پرداخت و گفت: جامعه قرآنی بیش از ۵ هزار نفری کاشان فعالیت‌های مستمر و خوبی را انجام می‌دهند.

خاطرنشان می‌شود، دیدار معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان با حضور سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی، خدمت کار مشاور اجرایی معاونت قرآن و عترت، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ۱۶ مرداد انجام شد.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید