اخبار

فقهی زاده: جلسات نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خوانی را برپا و تقویت کنید

فقهی زاده: جلسات نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خوانی را برپا و تقویت کنید
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیران مسئول موسسات قرآنی منطقه شمال استان اصفهان گفت: به عنوان یک سنت حسنه تلاش کنید جلسات نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خوانی را برپا و تقویت کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، عبدالهادی فقهی زاده در نشست با مدیران مسئول موسسات قرآنی منطقه شمال استان اصفهان با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه بسیار مضاعفی به قرآن و عترت(علیهم السلام) انجام شده گفت: جامعه دین دار دو ویژگی نماز و عدالت دارد چنان که قرآن فرموده الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلاه.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خدمت به ساحت قرآن افتخار همه ما است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران وام‌دار قرآن کریم است چرا که نمی‌توانست بدون بهره‌مندی از قرآن به پیروزی برسد.

وی با تاکید بر اینکه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختلاف نظری با مجموعه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های فعال در موضوع قرآن ندارد، تصریح کرد: سال گذشته ۱۱۰۰ موسسه فرهنگی قرآنی کشور را از نظر میزان فعال بودن بررسی و بر اساس نحوه فعالیت حمایت کردیم و تلاش شده مسائل مربوط به صدور مجوز موسسات را به حداقل برسانیم.

فقهی زاده با اشاره به جزییات برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: نمایشگاه قرآن کریم را در دوره‌ اخیر با کمترین هزینه، توسعه کیفی و کمی داده و بخش بین الملل این نمایشگاه را با حضور نزدیک به ۳۰ موسسه قرآنی خارجی فعال کردیم.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه لازم است کاشان قطب و پایتخت نهج البلاغه و بندرعباس پایتخت صحیفه سجادیه کشور شود، گفت: به عنوان یک سنت حسنه تلاش کنید جلسات نهج البلاغه و صحیفه سجادیه خوانی را برپا و تقویت کنید.

در این نشست همچنین مدیران مسئول موسسات قرآنی منطقه شمال استان اصفهان از جمله شهرستان‌های کاشان، نطنز، اردستان، نایین و آران و بیدگل به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، نشست معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران مسئول موسسات قرآنی منطقه شمال استان اصفهان با حضور خدمت کار مشاور اجرایی معاونت قرآن و عترت وزارت، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، میثم نمکی رئیس اداره کاشان، سعید ضابطی رئیس اداره آران و بیدگل، علی مشربی رئیس اداره نطنز، فضل الله بصیرت رئیس اداره اردستان و ماشاالله فخارزاده رئیس اداره نایین ۱۶ مرداد انجام شد.

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید