اخبار

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به مناسبت سال‎گشت درگذشت مفسر قرآن حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به مناسبت سال‎گشت درگذشت مفسر قرآن حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی
رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت سالگشت مفسر قرآن حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی یادداشتی را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به مناسبت سالگشت مفسر قرآن حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی یادداشتی را منتشر نمود.

در متن این یادداشت آمده:

بسمه تعالی

اخلاص؛جوهره کمالات

(بمناسبت سالگشت مفسر قرآن حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی)

مردان خدا،آراسته به فضائل و کمالاتی هستند که ثمره آن تقرب به مقام قرب الهی و انقطاع از زخارف دنیوی است.

نیل به چنین مرتبه ای البته رهین تمهید مقدماتی است که می توان بستر ساز چنان عنایت و اعتنایی از جانی خداوند سبحان باشد.

از آنجمله عبادت و بندگی محض است.مردان الهی همواره خود را در محضر حضرت حق می دانند و بر این پایه صراط مستقیم را در ارتباط و اتصال با خدا و اطاعت مطلق او می دانند.

انسان وقتی رنگی الهی به خود گرفت،در مقام تسلیم و رضا قرار می گیرد و همواره جهان را تجلی معرفت الهی می داند.

چنین انسانی با نصب العین قرار دادن کتاب خدا، هم راه نجات خویش را می جوید هم خدمت به خلق را سعادتمندی می داند و در میدان عمل،دانش قرآنی را به بینش مبدل می سازد و در پناه این منشور جاودانه،جاودانگی را به ارمغان می آورد.

آیینآفتاب پنهاندر پاسداشت یک عالم عامل قرانی بنام حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانیبود که جمعی از ارادتمتدانش در شامگاه سی و سومین سالگشت ارتحالش تدارک دیده بودند.

استقبال کم نظیر مردم و مومنان و جوشش و کوشش زایدالوصف بانیان نشان از تاثیر گذاری روحانی فاضل و عالمی است که با مجاهدتهای خالصانه خود در قالب جلسات تفسیری قرآن کریم جوانان بی شماری را بر سفره کریمانه قرآن نشاند و آنان را قرآنی تربیت کرد.

او الگوی تمام عیار ساده زیستی،تو اضع و فروتنی و خویشتن داری و خویشتن بانی بود.

اخلاص ملکه دائمی رفتاری او سلوک زیستی فروتنانه رمز و راز اثرگذاری نفس قدسی اش در اذهان و ارواح مستعده ای بود که محضرش را درک کرده بودند.

حلقه اخلاق و کرسی تفسیر شیخ علی آقا نجفی ؛ سرمایه ای گرانبها در حوزه مکتب تفسیری کاشان است که همچنان مشحون از برکات و ثمرات بی شمار است.موضوعی که امروز خلاءاو و فقدان آثارش احساس می شود.

به گواه اهل فن، آثارقلمی برجای مانده ازآن عالم ربانی -هرچند اندک است-اما از چنان ژرفا و عمقی برخوردار است که می تواند بعنوان الگوی درس گفتارهای کرسی های تفسیری امروزین مورد استناد و اعتنا قرار گیرد.

معرفی چنین الگوهای عملی که اخلاص و پارسایی ویژگی ممتاز آنهاست ضرورت عینی جامعه امروزی بویژه نسل نوجوان ونوگرایی است که بدانند و بفهمند که قرآن تنها حبل متین الهی است و مفسران و معلمان و مبلغان قرآنی اولی ترین کسانی هستند که باید در قلمروذهنی و شناختی خود درصدد کشف آثار و اندیشه ای روشن و روشنگرانه شان باشند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید