اخبار

فقهی زاده: مفسران حقیقی قرآن کریم وجود مقدس معصومین (علیهم السلام) هستند

فقهی زاده: مفسران حقیقی قرآن کریم وجود مقدس معصومین (علیهم السلام) هستند
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم مهدهای قرآن کریم سراسر کشور مفسران حقیقی قرآن کریم را وجود مقدس معصومین(علیهم السلام) دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، عبدالهادی فقهی زاده در اختتامیه یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم مهدهای قرآن کریم سراسر کشور با تقدیر از برگزارکنندگان این جلسه و با بیان اینکه قرآن کریم کتابی برای زندگی انسان است، گفت: قرآن کتاب زندگی و برای زندگی بوده و برای تربیت انسان در راستای حضور معنادار او در زندگی نازل شده است.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم بازگشت مجدد به قرآن و آیه‌های زندگی‌بخش آن خاطرنشان کرد: باید به قرآن به مثابه راه بنگریم که ما را به بال ملائک نشانده و به مقصد می‌رساند؛ این مسیر جز با قرآنی شدن، آراسته شدن به اخلاق قرآنی و تربیت یافتن به وسیله آموز‌ه‌های قرآنی میسر نبوده چرا که ما به قرآن برای درمان روحی، اجتماعی، خانوادگی و... سخت نیازمند و محتاج هستیم.

وی موجودیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را وامدار قرآن کریم دانست و افزود: اگر بخواهیم با قرآن انس بگیریم لازم است شبانه روز با این کتاب همدم باشیم، البته در این مسیر آسیب‌هایی نیز وجود دارد کما اینکه اگر قرآن را حفظ کرده و آن را عمل نکنیم هیچ بهره‌ای از این کلام مقدس نبرده‌ایم.

فقهی زاده مفسران حقیقی قرآن کریم را وجود مقدس معصومین(علیهم السلام) دانست و تصریح کرد: فهم ائمه معصومین(علیهم السلام) از قرآن کریم فهم کامل و حقیقی بوده و ما ناگزیر هستیم به کلام این بزرگواران مراجعه کرده و از آن بهره مند شویم.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مفاهیم کلیدی قرآن کریم برخی کانونی هستند یعنی با دیگر مفاهیم کلیدی نظیر ایمان، تقوا و عمل صالح ارتباط دارند، اظهار کرد: خداوند خود نازل کننده این قرآن بوده و خود حافظ آن است و حافظان قرآن کریم نیز با پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین(علیهم السلام) در حفظ این کتاب از گزند و آسیب مشارکت می‌کنند و از این نظر نیز ماجور هستند.

در این مسابقات 120 نفر حافظ، قاری و فعال قرآنی حضور داشتند که در مراسم اختتامیه از 90 نفر از آنها تجلیل به عمل آمد.

خاطرنشان می‌شود، اختتامیه یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم مهدهای قرآن کریم سراسر کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و حجت الاسلام و المسلمین  ابوالفضل یعقوبی مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل، فرماندار گلپایگان، کوروس بدیعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و مسئولان استانی و شهرستانی 24 مرداد در گلپایگان برگزار شد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید