اخبار

برگزاری شب شعر «چکامه باران» و یادمان سیدابوالرضا راوندی در کاشان

برگزاری شب شعر «چکامه باران» و یادمان سیدابوالرضا راوندی در کاشان
شب شعر «چکامه باران» در کاشان همراه با یادمان سید ابوالرضا راوندی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در ایام دهه ولایت، شب شعر «چکامه باران» در کاشان همراه با یادمان سید ابوالرضا راوندی از علماى قرن ششم هجری شمسی در تالار اجتماعات فرهنگ سرای المهدی عج منطقه راوند کاشان برگزار شد.

در این مراسم شاعران و مدعوین به سرودن اشعار خود در مدح و مرتبت اهل البیت (علیهم السلام) پرداختند.

این برنامه با همکاری سرای المهدی(عج) سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، مجمع محبان چهارده معصوم علیهم السلام) ، انجمن ادبی علامه سید ابوالرضا راوندی و کتابخانه علامه سید ابوالرضا راوندی برگزار شد.

سید ابوالرّضا راوندی کاشانی از دانشمندان پارسی‌زبان قرن ششم هجری است که به زبان عربی شعر سروده و از تألیفات گران‌سنگ وی در فقه، تفسیر و ادب، تنها گنجینه دیوان شعر او باقی مانده است.

همچنین ویژه برنامه غبارروبی مقبره علامه سیدابوالرضا راوندی به مناسبت سالگشت در گذشت این عالم بزرگوار همراه با اجرای نقالی و جلسه هم اندیشی در خصوص برگزاری کنگره محققان راوندی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کتابخانه سید ابوالرضا راوندی برگزار شد.

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با تجلیل از مقام علمی و ادبی سید ابو الرضا راوندی و نقش تأثیر گذار او درترویج تشیع پاسداشت این شخصیت بزرگ را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و بر احیای آثار مکتوب و خطی بر جای مانده از او تأکید کرد.

وی افزود: سید ابو الرضا ضیاء الدین فضل الله بن على بن عبید الله حسنى راوندى از علماى نام آور و مشایخ بزرگ شیعه در قرن ششم هجرى به شمار مى‏آید که با دوازده واسطه نسب آسمانی او به کریم و غریب آل البیت امام مجتبی علیه السلام می‌رسد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید