اخبار

برگزاری مراسم روز خبرنگار در کاشان

برگزاری مراسم روز خبرنگار در کاشان
مراسم روز خبرنگار و تجلیل از مقام خبرنگار با شعار«تعامل دستگاه های اجرایی و رسانه، تسریع در پیشبرداهداف کلان و توسعه» با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی اکبر مرتضایی در مراسم روز خبرنگار و تجلیل از مقام خبرنگار که با شعار «تعامل دستگاه های اجرایی و رسانه، تسریع در پیشبرداهداف کلان و توسعه» که در باغ پرندگان قمصر کاشان برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، گفت:حرفه خبر به گونه است که علاوه بر سختی هایی که دارد هرکسی توان فعالیت در این حرفه را ندارد و نیازمند داشتن دانش و تخصص روانشناسی و توان تحلیل مسائل است.

فرماندار کاشان دانستن را حق مردم دانست و تأکید کرد: اگر قرار باشد این رسالت انجام شود خبرنگار نیازمند توجه به سه مولفه دریافت حقیقت از منبع موثق، بررسی و صحت و سقم موضوع بدون دخالت دادن نظر شخصی و انتقال سریع به مخاطب است.

به گفته وی، خبرنگار اگر بتواند این سه مولفه را برای تهیه وتولید خبر داشته باشد، رسالت خبرنگاران در همه حوزه های خبر انجام شده است.

فرماندار کاشان از صداقت به عنوان مهمترین سرمایه خبرنگاران نام برد و اظهار داشت: شهرستان کاشان نسبت به دیگر شهرستان ها علاوه بر تمامی افتخاراتی که دارد وجود خانواده بزرگ رسانه در شهرستان کاشان به دلیل اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

همچنین سعید ابریشمی راد در این مراسم، با تبریک روز خبرنگار، گفت: شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی خبرساز به دلیل گستردگی فعالیت هایی که دارد می تواند به عنوان یک نهاد خبرسازبا خبرنگاران و اصحاب رسانه تعامل داشته باشد.

شهردار کاشان خبرنگاری را حرفه ای بسیار سخت و دشواری خواند وابراز امیداواری کرد خبرنگاران بتوانند لایه های پنهان اطلاعات پیچیده و فراوان و تو در تو را دریافت و اطلاع رسانی کنند تا جامعه ای آگاه و هوشمند و پویا و فعال داشته باشیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید