اخبار

گذرهای فرهنگ و هنر راهی برای رونق گردشگری در شهرها است

گذرهای فرهنگ و هنر راهی برای رونق گردشگری در شهرها است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح گذر فرهنگ و هنر نجف آباد گفت: گذرهای فرهنگ و هنر راهی برای این است که شهرها هویت شهری خود را از طریق تابلو و آدرس فرهنگ و هنر پیدا نمایند و این راهی برای رونق گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید عباس صالحی در آیین افتتاح گذر فرهنگ و هنر نجف آباد با گرامیداشت هفته دولت گفت: نجف آباد برای همه ما شهرستانی خاطره انگیز بوده و مردم این شهرستان با هنر و دانش عجین هستند، شهروندان این شهر در یک حس جمعی غرق و قرین هستند به طوری که در ایام دفاع مقدس ۲۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و این شهر برای هر شهروند مسلمان ایرانی شهری غروربرانگیز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رویکرد عدالت فرهنگی را شعار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم دانست و تصریح کرد: در حوزه فرهنگی لازم است آمایش عادلانه را جدی بگیریم که با این رویکرد سفرهای برنامه‌ای خود را به ۱۳ استان کشور انجام دادیم و در آنها تصمیمات و برنامه‌های مختلفی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ تلاش کردیم گام‌های مطلوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان‌ها برداریم که در این راستا ۱۶ هزار و ۵۵۲ فعالیت فرهنگی در استان‌ها اجرا شده است.

صالحی با بیان اینکه پروژه‌هایی مانند شبکه شهرهای خلاق و گذر فرهنگ و هنر با شعار «ایران فقط تهران نیست» توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنظیم و اجرا شده است، افزود: گذرهای فرهنگ و هنر با هدف کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر درون زا و معطوف به نتیجه اجرا شده تا معیشت هنرمندان تنها از یک مسیر گلخانه‌ای تحقق پیدا نکند همچنین این گذرها راهی مناسب برای نمایش مطلوب آثار فرهنگی هنری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: گذرهای فرهنگ و هنر راهی برای این است که شهرها هویت شهری خود را از طریق تابلو و آدرس فرهنگ و هنر پیدا نمایند و این راهی برای رونق گردشگری است.

خاطرنشان می‌شود، آیین افتتاح گذر فرهنگ و هنر نجف آباد با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی غیاثی مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت، امین عارف نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ۴ شهریور انجام شد.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۸:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید