اخبار

سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است

سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید عباس صالحی در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان با تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است و اگر به دنبال سینمای انسانی هستیم کودکان و نوجوانان با فطرت پاک ما را به این سینما نزدیک‌تر می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سینمای کودک و نوجوان رویاپردازی را به ما نشان می‌دهد، اظهار کرد: اگر به دنبال سینمای اجتماعی هستیم این سینمای کودک و نوجوان است که فرصت در کنار خانواده بودن را به ما می دهد.

وی با اشاره به ساخت ۲۰۰  فیلم در حوزه سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۵ فیلم کودک و نوجوان اکران شد و در  بین ۱۰ فیلم پروفروش سینمای ایران یک فیلم سینمای کودک داشتیم و اکنون بخشی از سینمای ایران مربوط به سینمای کودک و نوجوان است.

صالحی با بیان اینکه لازم است اقداماتی برای تقویت سینمای کودک و نوجوان صورت پذیرد، تصریح کرد: اکنون با نگاه حمایتی فعالیت‌هایی آغاز شده است؛ کشور در حوزه ادبیات به ویژه ادبیات کودک و نوجوان پیشینه و مسیر رو به پیشرفت خوبی دارد که می‌توان از آن بهره برد و سینمای اقتباسی کودک و نوجوان را بسط و عمق داد.

خاطرنشان می‌شود، در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی غیاثی مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت، امین عارف نیا مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و علیرضا تابش رئیس بنیاد سینمایی فارابی ۴ شهریور انجام شد.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۲۱:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید