اخبار

برگزاری آئین تجلیل از عوامل نمایش آئینی « از قبیله باران» در آران و بیدگل

برگزاری آئین تجلیل از عوامل نمایش آئینی « از قبیله باران» در آران و بیدگل
همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از عوامل نمایش آئینی از قبیله باران در محل هیأت انصار الحسین (علیه السلام) روستای یزدل شهرستان آران و بیدگل تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از تجلیل عوامل نمایشی آئینی از قبیله باران در محل هیأت انصارالحسین (علیه السلام) روستای یزدل خبر داد و گفت: این نمایش، روایتگر سیره رفتاری و زندگی امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) و نیز ضربت خوردن و به شهادت رساندن آن امام بزرگوار بود که در شبهای قدر به روی صحنه رفت و در شبهای عزادرای سرور شهیدان با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی از عوامل این نمایش تجلیل شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل در این مراسم با اشاره به نهضت امام حسین (علیه السلام) افزود: انقلاب اسلامی به دلیل برخورداری از دو محوریت قرآن و نهضت حسینی است که همچنان پایدار باقی مانده است.

وی گفت: انقلاب اسلامی ما برگرفته از نهضت حسینی در کربلا و اصول آزادگی، مظلومیت، دینداری، حق طلبی و استقامت بود که در نهضت حسینی در واقعه کربلا وجود داشت و حضرت اباعبداله الحسین (علیه السلام) این پنج اصل را به همه ثابت کرد.

سعیدضابطی ادامه داد: روایات اسلامی، مادحین اهل بیت علیهم السلام، روحانیت معزز، کتب اسلامی- دینی و هنر نمایش اسلامی، شعر و دلنوشته از راههای بیان و انتقال مظلومیت و زندگی و سیره اهل بیت علیهم السلام و نهضت حسینی می باشد.

وی با اشاره به اینکه هنر نمایشی از نظر محتوا تأثیری که بر مخاطب به ویژه در نسل جوان و نوجوان دارد به مراتب بیشتر و بهتر از سایر راه های انتقال مفاهیم دینی است، افزود: نمایش دینی بهترین ابزار انتقال مفاهیم دینی است و می توان زندگی و شرح مظلومیت وارد شده بر امامان را به روی صحنه برد.

خاطرنشان می شود، نمایش آئینی از قبیله باران کاری از گروه تأتر یزدل با موضوع سیره زندگی امیر مؤمنان علیه السلام با حضور ٧ بازیگر در شبهای قدر و در حسینیه های روستای یزدل برای عموم مردم به روی صحنه رفت.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید