اخبار

آئین رونمایی از کتاب در شهرستان نطنز

آئین رونمایی از کتاب در شهرستان نطنز
کتاب وزین و فاخر شبیه نامه تالیف استاد اسماعیل مجللی در تکیه تاریخی ارشاد علیا نطنز با حضور جمعی از مسئولان شهرستان نطنز رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی مشربی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نطنز گفت: آئین رونمایی از کتاب شبیه خوانی تالیف اسماعیل مجللی در حسینه ارشاد علیاء نطنز با حضور فرماندار، رئیس اداره میراث فرهنگی، فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان نطنز و با حضور گسترده مردم ولایی شهر نطنز درتکیه تاریخی ارشاد علیا نطنز رونمایی شد.

مشربی اظهار کرد: کتاب شبیه نامه تخصصی ترین کتاب پژوهشی تعزیه است که در آن، از چهارتکیه تاریخی ارشادعلیا، مرکزی، افوشته و سرشک نطنز نام برده شده و به سوابق دیرینه این تکایا درعرصه تعزیه خوانی اشاره شده است.

همچنین مراسم رونمایی از کتاب چیمه رود فیروزه ای در دل کویر با حضور عموم مردم چیمه رود، مولف کتاب ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نطنز و جمعی از مسئولان شهرستان در حسینه مرکزی روستای چیمه رود برگزار شد.

در این مراسم علی مشربی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نطنز با تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) از دهه محرم به عنوان فرصتی برای خودسازی و عرض ارادت به ساحت مقدس پیشوا و رهبر آزادگان جهان یاد و ابراز امیدواری نمود که از این دهه پر از فیض و برکت بتوان نهایت استفاده را در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ عاشورایی برد.

 وی اظهار کرد: در منطقه چیمه رود فرهیختگان زیادی تربیت شده اند، آئین و رسومات زیاد و ارزشمندی رابا خود دارند و ظرفیت گردشگری بسیار بالایی دارد که می‌توان از آن بهره برد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان نطنز تصریح کرد: کتاب چیمه رود فیروزه ای در دل کویر اثر سید فرج الله میری است که به معرفی تمامی آثار، آئین و رسوم روستای چیمه رود از سال های دور تا کنون پرداخته و به نوعی شناسنامه این روستا برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

وی در پایان گفت: این کتاب در ٢٦٢ صفحه و در تیراژ ١٠٠٠ جلد به زیور چاپ اراسته شده که به نوعی این کتاب میتواند سند روستای چیمه رود، گویای فرهنگ ناب چیمه،گویای میراث ناملموس فرهنگی چیمه، آگاه به رسوم و سنن قدیم چیمه رود است.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید