اخبار

برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدن

برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدن
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فریدن با حضور سید تقی معین الدینی فرماندار و اعضاء انجمن در فرمانداری شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این جلسه سید تقی معین‌الدینی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدن گفت: در ترویج کتاب‌خوانی باید به ایده‌پردازی روی آورده و روش‌های نوین را به کار ببندیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به شیوه‌های پژوهش محور بیان کرد: بررسی و سنجش بازخورد و نتیجه اجرای طرح‌های ابلاغی و ابداعی در بحث کتاب‌خوانی ضروری است، تا با تکیه بر آن کاستی‌های موجود شناسایی شود.

فرماندار فریدن گفت: نقش خانواده به عنوان نخستین محیط تربیتی در تثبیت و تقویت کتاب‌خوانی باید جدی گرفت زیرا علاقه‌مند شدن افراد به کتاب و الگوپذیری آنها در مورد ارزش مطالعه از خانواده‌ها نشات می‌گیرد.

وی یادآور شد: کتاب نقطه آغاز و انتقال دانش بشری، همچنین مایه استمرار تمدن‌ها در طول تاریخ است و از این رو توسعه فرهنگ کتابخوانی نیازمند نگاه ویژه و اصولی است.

سیده مریم عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدن نیز از راه‌اندازی کتابخانه‌های مشارکتی و نهادی در روستاهای با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر خبر داد و گفت: اتاق فکری با هدف پیشبرد برنامه‌ها و اهداف کتابخانه‌ای در شهرهای داران و دامنه تشکیل می‌شود.

وی راه‌اندازی کتابخانه نهادی در روستای چهلخانه با توجه به جمعیت بیش از ۲۵۰۰ نفری آن، جذب کمک‌های خیران برای راه‌اندازی کتابخانه بخش زنده رود با توجه به ۵۰۰ مترمربع زمین اهدایی و ایجاد کتابخانه در مدرسه‌ نوساز محله آشجرد داران را از جمله مصوبه‌ها در راستای ترویج کتاب‌خوانی در این شهرستان عنوان کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فریدن افزود: اجرای فراگیر طرح‌هایی مانند جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، قصه گویی کانون ها و جشنواره‌ روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیازمند مشارکت شهروندان و فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی است.

زیباسازی فضای کتابخانه‌ها، اطلاع‌رسانی در مورد جشنواره‌های کتاب‌خوانی، تشویق فرهنگیان فعال در امر کتاب‌خوانی، کمک به تامین کتاب برای کتابخانه‌های مدرسه‌ها و ضرورت ورود نیکوکاران به موضوع، اجرای طرح کتابخانه باز، رفع کمبود کتاب در مهد کودک‌ها، تاثیر مجلات رشد و پیوند در ترغیب دانش آموزان و خانواده‌ها به کتاب‌خوانی و ضرورت حمایت مادی و معنوی از ناشران نیز دیگر مسائلی بود که در این نشست طرح شد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید