اخبار

اولین نشست صمیمانه هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل

اولین نشست صمیمانه هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل
به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس اولین نشست فصلی هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سعید ضابطی از اولین نشست فصلی هنرمندان با جانبازان شهرستان آران و بیدگل با محوریت مؤسسه فرهنگی پژوهشی سردار شهید حسین صیادیان و همکاری حوزه هنری و بسیج هنرمندان شهرستان و با حضور جانبازان و هنرمندان تمامی رشته های هنری، شعرا، نویسندگان، فرهیختگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزارشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل در این نشست گفت: در این نشست ها سعی داریم تا بتوانیم اعتقاداتی که رزمندگان به خاطر آن جانفشانی کردند را به جوانان نسل سوم منتقل کنیم تا یک ارتباط با جانبازان که اسطوره ها و فرزندان و قهرمانان این مرز و بوم هستند ایجاد شود.

سعید ضابطی هدف از برگزاری این نشست را ارتباط گروه های مختلف هنرمندان با جانبازان، زنده نگه داشتن روح حماسه و ایثار، انتقال روحیه صبر و مقاومت ایثارگران به نسل جوان و استفاده از استعداد هنرمندان به منظور تروج فرهنگ ایثار، شهامت و استقامت و استفاده از زبان هنر و ابزار هنر در حفظ و پاسداشت روحیه صبر و استقامت و ایثار در جامعه عنوان کرد.

در ادامه این نشست، جانبازان عزیز به بیان خاطرات خود از ایام دفاع مقدس، چگونگی مجروح شدن و مسائل و مشکلاتی که در زندگی و جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند پرداختند.

این نشست که به صورت فصلی برگزار شد مورد رضایت و استقبال دو قشر جانیازان و هنرمندان قرار گرفت و خواستار تداوم این سلسله نشست ها شدند.

در خبر دیگر از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، آیین معنوی غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای شهرستان آران و بیدگل در آستان مقدس امامزاده هادی (علیه السلام)، امامزاده محمدهلال(علیه السلام) غبارروبی و گل افشانی شد.

 در این مراسم که با حضور فرماندار آران و بیدگل و رؤسای ادارات و ارگان های شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولین و بسیجیان و خانواده های معظم شهدا در گلزار شهدای امامزاده هادی(علیه السلام) و امامزاده محمد هلال بن علی(علیه السلام) آران و بیدگل برگزار شد حاضرین در این مراسم معنوی ضمن ادای احترام به مقام شهدا، با آرمان های امام راحل و شهدای عظیم الشان انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند.

خاطرنشان می‌شود، در گلزار این شهرستان ۷۳۸ شهید و ۱۰۲ شهید در گلزارشهدای قم و تهران آرمیده است.

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید