اخبار

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان در سال 98 برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان در سال 98 برگزار شد
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان با حضور اعضا در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، کورس بدیعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام سجاد(علیه السلام) و خیر مقدم خدمت حاضرین، در رابطه با هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار که ۲۴ لغایت ۳۰ آبانماه می باشد و روز بزرگداشت علامه سید محمدحسین طباطبایی مطالبی را بیان داشتند.

در ادامه به چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اشاره نمود که علاقمندان طرح های خود را پیشنهاد و پس از اجرا، مستندات آن را به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا به ادارات شهرستان تحویل می دهند که پس از ارزیابی، طرح هایی که جدید و در راستای توسعه و ترویج کتابخوانی باشد، برگزیده شده و در اسفند ماه سال جاری از برگزیدگان این حوزه تجلیل خواهد شد.

 بدیعی همچنین اظهار داشت: جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان نیز با مشارکت شهرداری ها، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بهزیستی و کتابخانه های عمومی برگزار می شود که امسال اولین جلسه توجیهی آن در شهرستان چادگان برگزار گردید و مربیان در این دوره آموزشی یک روزه شرکت کردند.

بدیعی افزود: برای هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی برنامه هایی از جمله محفل ادبی، نمایشگاه کتاب، مسابقه کتابخوانی و... برگزار خواهد شد. همچنین پیشنهاد داده شد یکی از میادین، معابر و یا بوستان های هر یک از شهرها توسط شهرداران به نام کتاب نامگذاری شود و حتی المقدور المان کتاب پس از تایید در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و تصویب شورای اسلامی شهر، در محل مناسب نصب گردد.

خاطر نشان می شود، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با حضور معاون فرماندار، دبیر انجمن، روسای شوراهای اسلامی شهرهای گلپایگان، گوگد و گلشهر و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید