اخبار

آئین رونمایی از کتاب «سوگ آوای سنج» در آران‌وبیدگل

آئین رونمایی از کتاب «سوگ آوای سنج» در آران‌وبیدگل
آئین رونمایی از کتاب «سوگ آوای سنج» به همراه پاسداشت ۳۰ سال فعالیت فرهنگی، هنری و اجتماعی نویسنده این کتاب، هنرمند بسیجی مجید نظیمی آرانی در شهرستان اران وبیدگل برگزارشد.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان،  سعید ضابطی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آران وبیدگل از آئین رونمایی کتاب "سوگ آوای سنج " که به بررسی آیین عزاداری سنج‌زنی آران‌وبیدگل می‌پردازد خبر داد.

وی گفت: این آئین با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شهرداری ناحیه یک، شورایاری و مدیریت محله عباس آباد، ناحیه مقاومت بسیج، مؤسسه فرهنگی هنری آئینه، کانون بسیج هنرمندان و هیئت حیدری وشاد شهرستان آران و بیدگل و با حضور نماینده محترم مردم شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل در مجلس شورای اسلامی، رؤسای ادارت و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رونمایی شد.

سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل در این آئین با اشاره به هنرمندان متعهد و متخصص در این شهرستان گفت: شهر کویری آران و بیدگل مملو از هنرمندانی است که هرگاه جامعه به وجودشان نیازداشت از دوران دفاع مقدس، سازندگی و ... با تمام وجود و بدون هیچ چشم داشتی درخدمت مردم بوده اند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران‌وبیدگل در این آئین طی سخنانی گفت: این کتاب به قلم هنرمند تئاتر و نمایش های آئینی"مجیدنظیمی آرانی" در ۱۲۰صفحه قطع رقعی و در شمارگان یک هزار نسخه توسط انتشارات مرنجاب وارد بازار نشر شده است که به بررسی جنبه های نمایشی آیین سنتی مذهبی سنج زنی در آران و بیدگل می پردازد.

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید