اخبار

لزوم استفاده از تمام ظرفیت کانون‌های مساجد برای اجرای برنامه‌های پایتختی نهج البلاغه در کاشان

لزوم استفاده از تمام ظرفیت کانون‌های مساجد برای اجرای برنامه‌های پایتختی نهج البلاغه در کاشان
رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با بیان اینکه استان اصفهان بالاترین تعداد ثبتی کانون های مساجد در کشور را داراست، گفت: از تمام ظرفیت کانون های مساجد کشور برای برگزاری برنامه های فاخر پیرامون پایتختی نهج البلاغه در کاشان بهره خواهیم برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به نقل از خبرگزاری شبستان در کاشان :حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی با بیان اینکه از تمام ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد برای اجرای برنامه های پایتختی نهج البلاغه در کاشان استفاده می کنیم، افزود: بیش از ۲۳۷ هزار برنامه در شش محور اصلی در سامانه دریافت برنامه های کانون های مساجد کشور ثبت شد که بیش از پنجاه هزار مورد آن در خصوص برنامه های حوزه قرآن و عترت بود.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه طی همکاری با شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور بیش از بیست هزار نفر در کشور تحت آموزش قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه قرار گرفتند، ادامه داد:  در خصوص پایتختی نهج البلاغه در کاشان باتوجه به اینکه استان اصفهان بالاترین تعداد ثبتی کانون های مساجد در کشور را داراست و شهرستان دارالمومنین کاشان با سبقه فعالیت های شاخص خود در حوزه های دینی مورد حمایت کامل ماست و از تمام ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برای برگزاری برنامه های فاخر پیرامون پایتختی نهج البلاغه در کاشان بهره خواهیم برد.

 وی با اشاره به جشنواره خوشنویسی «هل اتی» که چهارمین دوره آن ابتدای زمستان ۹۸ به میزبانی کاشان برگزار می شود، گفت: مباحث فرهنگی و هنری و بویژه هنر بسیار فاخر دینی، اصیل و ریشه دار خوشنویسی مورد توجه جدی ماست چنانچه در روایات داریم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با خط خوش می نوشتند. نبی اکرم صلی الله علیه و آله می فرمودند «میم» را بکشید  و در باب اهمیت هنر خوشنویسی روایت داریم که «الخط الحسن یزید الحق وضوحا» خط زیبا حق را زیبا جلوه می دهد و از آن جهت که فعالیتهای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور خانواده محور است و سوره هل اتی (انسان) سوره خانواده است با برنامه‌ریزی شایسته در صدد هستیم این جشنواره بزرگ نه دو سالانه که همه ساله با قوت در کاشان برگزار شود.

وی با اشاره به شعار سال ۹۸ رونق تولید و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری گفت: به عنوان اولین موسسه فرهنگی کشور به صورت عمیق به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداختیم و سریعا سامانه ای را برای دریافت برنامه های کانون ها راه اندازی کردیم. اولین جلسه دبیران ستادها را در شهر قم برگزار کردیم و به صورت جدی به دنبال خروجی آن هستیم. پیرامون رونق تولید هم علاوه بر تولیدات صنعتی و اقتصادی ما در حوزه فرهنگ در خصوص تولیدات فرهنگی نمایش، فیلم و... کارهای خلاقانه و بدیعی در دستور کار داریم چرا که مقام معظم رهبری فرهنگ را زیربنا و شالوده می دانند و پس از آن سیاست و اقتصاد فلذا کارهای نیکی در دست اجرا داریم در افق ۱۴۱۴ و از برنامه های خلاقانه و مبتکرانه کانون های سراسر کشور در این زمینه استقبال می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین ارزانی در پایان عملکرد کانون های مساجد در سراسر کشور را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کانون ها هریک چون ستارگانی هستند که هر کدام در نقطه ای از کشور منشا خیرات فراوان هستند و مجموعه آنان تشکیل دهنده منظومه ای درخشان هستند و به تعبیر رهبری عظیم الشان انقلاب اینان هریک چون برداری هستند، بردارهای کوچک را هم‌نوا کنید که چون برداری عظیم مثل یک جریان عظیم اثر گذار باشند.

وی عملکرد کانون های مساجد شهرستان دارالمومنین کاشان را مورد ستایش قرار داد و ادامه داد: کاشان شهر حافظان قرآن و نهج البلاغه است و از دیدگاه ما جایگاه ویژه و برتری دارد که به لطف الهی به دنبال آن هستیم که حمایت‌های خوبی از برنامه های کانون های مساجد کاشان داشته باشیم.

 

۱۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید