اخبار

پیام رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام)

پیام رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام)
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) پیامی را ارسال نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور به کنگره بازخوانی ابعاد شخصیت امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) توسط سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد.

در متن پیام آمده است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

اندیشه و سلوک عملی امام علی (علیه السلام) به ویژه در دوره تصدی حکومت بر جامعه اسلامی حاوی نکات درس آمور فراوانی است که به عنوان یک منبع اجتهادی مستحکم برای همه مسلمانان قابل استفاده است.

این منبع غنی علمی برای حتی غیر مسلمانان نیز قابل بهره برداری می‌‌باشد، همه محققان عرصه‌های علمی و نیز دولتمردانی که در جست و جوی الگوی جامع حکومتی سالم و عدالت محور هستند می‌توانند از این منبع پرمحتوا توشه برگیرند و نیاز خود را تامین نمایند.

امروز برای ما که خود را شیعه و پیرو آن امام بزرگ می‌دانیم درس‌های حیات بخش و تعالیم انسان ساز و آموزه‌های جامعه ساز آن وصی بر حق رسول خدا باید سرلوحه تفکر و سرمشق عمل باشد.

اگرچه هرگز توان دستیابی به قله رفیع کمالات او را نداریم ولی به فرمایش خود آن وجود مقدس باید با پارسایی و مجاهدت و پاکدامنی و راستی این راه نورانی و خطیر را بپیماییم.

و چه به جاست همه جامعه اسلامی با هر تفکر بعد از گذشت این همه سال از شهادت مظلومانه‌اش به پیشگاه مقدس او و نیز پیشگاه مولا و مراد و محبوب او حضرت خاتم النبیین محمد المصطفی(ص) و در نهایت به پیشگاه خداوند خالق علی و منت گذارنده بر همه هستی به خلق او عذر تقصیر بیاوریم که در شناخت او کوتاهی کردیم و از فرصت درک راه و مشی او غافل ماندیم.

و ندانستیم که اگر علی(علیه السلام) و فاطمه(سلام الله علیها) و فرزندان مظلوم و بیان آنان از معرفت دینی را از فرهنگ اسلام جدا کنیم سرمایه چندانی برای جامعه اسلامی باقی نمی‌ماند.

بازخوانی فرهنگ و اندیشه علی(علیه السلام) باید در جامعه در افقی گسترده صورت بگیرد و  برگزاری این کنگره می‌تواند گامی موثر در جهت معرفی شخصیت آن انسان کامل باشد و جامعه اسلامی را با فرهنگ علوی آشنا کند.

از برگزار کنندگان این کنگره تشکر و برای همگان عزت و سربلندی را مسالت می‌کنم.

حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران

۲۶ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید