اخبار

برگزاری اولین کارگاه آموزشی ایده پردازی و کارآفرینی برای مدیران موسسات قرآن و عترت استان اصفهان

برگزاری اولین کارگاه آموزشی ایده پردازی و کارآفرینی برای مدیران موسسات قرآن و عترت استان اصفهان
اولین کارگاه آموزشی ایده پردازی و کارآفرینی برای مدیران موسسات قرآن و عترت استان اصفهان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در اولین کارگاه آموزشی ایده پردازی و کارآفرینی برای مدیران موسسات قرآن و عترت استان اصفهان با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و تسلیت شهادت سردار سلیمانی گفت: قرآن کریم می‌فرماید إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا به این معنی که خداوند محبت کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند را در دل‌های مردم می‌گذارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بدون شک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز و از مصادیق این آیه شریفه است و اینهمه اظهار محبت و علاقه نسبت به سردار سلیمانی به دلیل اخلاص و خدمات ارزنده این شهید بزرگوار است که خداوند در دل‌های همگان قرار داده و مردم ایران و دنیا از این شهید والا مقام به عنوان سردار بزرگ یاد می‌کنند.

وی از قرآن کریم به عنوان معجزه ماندگار یاد کرد و افزود: جنس معجزه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از جنس تربیت و هدایت است و از روزی که این کتاب الهی نازل شده به عنوان یک اعجاز مادی و معنوی کسی نتوانسته حتی یک آیه مانند آن بیاورد.

حجت الاسلام انصاری بزرگترین خلا دنیای امروز را دوری از معارف انسان ساز قرآن کریم دانست و تصریح کرد: در مکتب تشیع قرآن و عترت علیهم السلام دو گوهر گرانبها هستند که از هم جدایی ندارند و این کتاب هدایت بدون تعالیم اهل بیت علیهم السلام قابل فهم برای بشر نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اصلی ترین سرمایه هر جامعه را فرهنگ دانست و اظهار کرد: فرهنگ واقعی ترین سرمایه هر جامعه است و امروز دشمن اخلاق و اعتقادات ما را هدف گرفته بنابراین در این زمان باید به قرآن پناه ببریم تا از خطرات تهاجم فرهنگی مصون بمانیم.

وی با اشاره به وجود مراکز و موسسات متعدد و موثر قرآنی در سطح استان و شهر اصفهان خاطرنشان کرد: امروز نیازمند ایده‌های به روز و کاربردی برای مقابله با دشمن هستیم و این کارگاه در تلاش است تا ایده پردازی و کارآفرینی را به فعالان قرآنی بیاموزد.

این کارگاه دو روزه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار می‌شود و مجری برگزاری آن نیز اتحادیه موسسات وتشکل‌های قرآنی استان اصفهان است.

خاطرنشان می‌شود، اولین کارگاه آموزشی ایده پردازی و کارآفرینی برای مدیران موسسات قرآن و عترت استان اصفهان با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان 2 بهمن در آستان مقدس زینبیه سلام الله علیها برگزار شد.

۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید