اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان
جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در جلسه این شورا با تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(سلام الله علیها) گفت: پس از انقلاب اسلامی مسئله قرآن گسترش خوبی پیدا کرده و مدارس قرآنی نیز تشکیل شده به طوری که در برخی از این مدارس، طلاب ماهی یک جز قرآن کریم حفظ می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با تاکید بر لزوم نظم در سطح تصمیم گیری فعالیت‌های قرآنی خاطرنشان کرد: نباید هیچ موسسه قرآنی بدون مجوز تشکیل شود که در این زمینه نیازمند شورای سیاست گذاری مشخص و منظمی برای موسسات قرآن و عترت به منظور تنظیم این قبیل فعالیت‌ها هستیم.

دکتر عباس رضایی نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه این قبیل جلسات به منظور همدلی و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: خوب است در این جلسه به عنوان شورای فرهنگ عمومی مباحث مورد نیاز فرهنگ عمومی از قبیل اسراف و تبذیر، فضای مجازی و... بر مبنای تعالیم و مفاهیم  قرآنی مورد بحث قرار گیرد.

استاندار اصفهان با تاکید بر لزوم سازمان دهی موسسات قرآنی استان افزود: کارگروه قرآن و عترت استان ذیل شورای فرهنگ عمومی تشکیل شود تا پیرامون مسائل موسسات قرآن و عترت یک مجموعه واحد تصمیم گیری نماید همچنین لازم است پژوهشی پیرامون نقش قرآن آموزان در کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شود.

وی همچنین تاکید کرد: لازم است از فضاهای مازاد در اختیار آموزش و پرورش و شهرداری برای گسترش فعالیت‌های قرآن و عترت استان بهره برداری صورت پذیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در این جلسه با تسلیت شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و شهادت شهدای مقاومت و سردار شهید سلیمانی با اشاره به مصوبات جلسه قبل گفت: سند راهبردی ارتقای کارکرد مساجد با امضای استاندار به دستگاه‌ها ابلاغ شده است همچنین کار هفته قرآن و عترت با همکاری دستگاه‌های اجرایی به خوبی شروع و برنامه ریزی شده و این هفته از ۱۹ تا ۲۵ بهمن برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه مقرر شده ستاد ساماندهی شئون و مراسم مذهبی در شهرستان‌ها تشکیل شود، خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه گذشته مقرر شد کارگروه تخصصی پژوهشی پیرامون مراسمات مذهبی تشکیل شود.

وی بر لزوم تشکیل کارکروه قرآن و عترت استان ذیل شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان همواره به خصوص در سال‌های اخیر به نسبت کل کشور فعالیت‌های بسیار خوبی در عرصه قرآن و عترت داشته و پیشنهاد می‌شود تعدادی از تابلوهای تبلیغاتی شهرستان‌های استان و نیز برنامه‌های صدا و سیما به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یابد.

در ادامه جلسه هرکدام از اعضا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند.

خاطرنشان می‌شود، جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان با حضور اعضا ۵ بهمن ماه در استانداری اصفهان برگزار شد.

۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید