اخبار

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در سطح استان اصفهان برگزار می‌شود

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در سطح استان اصفهان برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور جمعه 11 بهمن ماه در سطح استان اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری با بیان اینکه آزمون هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در 4 گروه امتحانی و 16 رشته برگزار می شود، گفت: گروه‌های امتحانی این آزمون شامل گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، گروه معارف اهل بیت (علیهم السلام)، گروه حفظ قرآن کریم و گروه آموزش الکترونیک است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه این استان رتبه اول هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در بین استان های کشور کسب کرده خاطرنشان کرد: استان اصفهان با 14301 نفر رشته شرکت کننده رتبه اول را به خود اختصاص داد و این در حالی است که استان های خراسان رضوی و تهران به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وی افزود: در بین شهرستان‌های کشور نیز شهر اصفهان با 6269 نفر رشته در رتبه اول قرار دارد همچنین در بین موسسات قرآن و عترت کشور موسسه جامعه القرآن الکریم شعب خردسالان، خواهران و برادران استان اصفهان با 1896 شرکت کننده رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

حجت الاسلام انصاری اظهار کرد: در شهرستان اصفهان آزمون کتبی به صورت متمرکز همزمان با سراسر کشور جمعه 11 بهمن ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار می‌شود و برای تسهیل در رفت و آمد داوطلبان با شرکت اتوبوسرانی هماهنگی‌های لازم به عمل آمده همچنین به منظور رفاه حال همراهان داوطلبان نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: ثبت نام در تمامی رشته های آزمون برای داوطلبان مرد و زن بدون هرگونه محدودیت سنی از طریق پایگاه اینترنتی www.quranedu.ir انجام شده و به قرآن آموزانی که امتیاز بالای 90 کسب نمایند لوح تقدیر اعطاء خواهد شد و به تمامی نفراتی که در ازمون کتبی حداقل نمره 70 و در آزمون الکترونیکی حداقل نمره 80 را کسب نمایند گواهینامه پایان دوره اعطاء خواهد شد.

۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید