اخبار

چهاردهم بهمن؛ افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان برگزار می‌شود

چهاردهم بهمن؛ افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان برگزار می‌شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: چهاردهم بهمن مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان گفت: از چند ماه گذشته اقدامات زیادی انجام شده تا شاهد برگزاری جشنواره‌ای در خور نام اصفهان باشیم، به واسطه همین امر برنامه ریزی شده، تا همانند سال‌های گذشته با تکریم شهدا و جانبازان به استقبال جشنواره فیلم فجر در استان اصفهان برویم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان  افزود:  برنامه‌های رسمی دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان را با حضور در آسایشگاه جانبازان آغاز و در ادامه از ۵ خانواده شهید تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید، همچنین یک روز قبل از شروع افتتاحیه رسمی، با حضور در گلستان شهدای اصفهان با شهدا و امام شهدا به تجدید بیعت بپردازیم.

وی در خصوص افتتاحیه رسمی جشنواره فیلم فجر در اصفهان گفت: روز چهاردهم بهمن مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار می‌شود که برنامه‌های متنوعی در دستور کار افتتاحیه قرار گرفته و یکی از این برنامه‌ها تجلیل از خانواده یک شهید است، چرا که حوزه هنر و به خصوص سینما همواره مدیون خون شهدا است.

حجت الاسلام انصاری در خصوص فیلم‌هایی که در جشنواره فیلم فجر اصفهان روی پرده سینماها می‌روند اظهار کرد: سهمیه سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص استان‌هایی که به برگزاری جشنواره فیلم فجر می‌پردازند ۱۲ فیلم است اما در حال رایزنی هستیم تا تمامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ، در اصفهان به روی پرده نمایش روند.

وی با اشاره به برنامه‌های جنبی جشنواره فیلم فجر در اصفهان گفت: یکی از بخش‌های جنبی اکران پنج فیلم داستانی بلند از فیلم سازان اصفهانی است و منتخب شده‌اند تا همزمان با جشنواره فیلم فجر برای عموم مردم به نمایش گذاشته شوند همچنین مانند دوره پیشین سالن ویژه‌ای برای هنرمندان و اصحاب رسانه در نظر گرفته شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از اهدای جایزه به مقاومت در  در این دوره از جشنواره فیلم فجر اصفهان خبر داد  و گفت: همواره از شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان محور مبارزه با استکبار و مقاومت یاد می‌شود در همین رابطه تصمیم گرفته شد جایزه‌ای با عنوان بخش مقاومت در زمان افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان به یکی از هنرمندان اصفهانی اهدا شود.

۷ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید