اخبار

جلسه شورای بررسی کتاب استان اصفهان برگزار شد

جلسه شورای بررسی کتاب استان اصفهان برگزار شد
جلسه شورای بررسی کتاب استان با حضورمدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، در این جلسه که سرگروه ها و اعضای شورا حضورداشتند به بحث و بررسی پیرامون مسائل مرتبط با حوزه بررسی کتاب پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در این جلسه گفت: یک کتاب تا زمانی که به دست مخاطب برسد یک چرخه طولانی را طی می کند و باید همت کنیم تمام بخش های این چرخه تقویت شود و با سلامت و درست به دست مخاطب برسد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین به طرح موضوعاتی در راستای بهتر شدن نشر مکتوب در قالب کارگاه‌های آموزشی در نمایشگاه های کتاب استانی اشاره نمود.
حجت الاسلام انصاری افزود: برخی نشر دیجیتال را رقیب کتاب می دانند درحالی که  نشر دیجیتال یک فرصت است که مطالب با سرعت و دقت بیشتر و هزینه کمتر به دست مخاطب برسد.
در ادامه این جلسه بررسان دیدگاه های خود را در راستای بهتر شدن روند صدور مجوزکتاب عنوان کردند. از جمله نکاتی که در این جلسه مطرح شد ذکر منابع در کتاب ها و ارجاع دهی صحیح، استاندارد سازی کتاب ها و چاپ آرم استاندارد روی کتاب هایی که ارزش علمی بالایی دارند از جمله این مباحث بود.
همچنین عنوان شد تشویق ناشران وترغیب آن ها جهت چاپ آثار برتر از دیگر شیوه هایی است که به ارتقا سطح علمی کتاب ها کمک خواهدکرد و تشکیل جلسات نقد کتاب به صورت مرتب نیز نقش به سزایی درحوزه مذکور خواهدداشت.

۸ بهمن ۱۳۹۸ ۲۰:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید