اخبار

مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان

مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان
مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر مسئولان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی اصغر مونسان در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان با تبریک دهه فجر با اشاره به جایگاه هنر گفت: هنرمند افکار ذهنی خود را با ابزاری به نام هنر به نمایش می‌گذارد و بسیاری از نکات مثبت و منفی اجتماعی با نگاه ریزبین او در معرض نمایش مردم قرار می‌گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم اظهار کرد: پایه جذب گردشگر در کشور ما مقوله مهم فرهنگ و هنر بوده و ما به داشته‌های هنری خود به دنیا فخر می‌کنیم.

همچنین عباس رضایی در این آیین اظهار داشت: ورود بخش خصوصی به این عرصه و احداث سالن‌های سینما به توسعه زیرساختها افزوده است.

وی تصریح کرد :جشنواره فیلم فجر اصفهان هر سال بهتر و با قدرت‌تر از سال قبل برگزار شده و در تراز جشنواره فیلم فجر تهران است و این جشنواره در سال‌های متوالی به محلی برای نمایان شدن هنر هنرمندان تبدیل شده است.

وی بیان کرد: جشنواره فیلم فجر محل مناسبی برای عرضه هنر هنرمندان سینمای کشور است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: برگزاری این جشنواره به معنای این است که هنر در این سرزمین و این استان متوقف نشده و پویایی خاص خود را دارد و در جریان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری نیز در این مراسم با تبریک ایام دهه فجر گفت: در روزهای گذشته شاهد تشییع و قدرشناسی مردم دو کشور دوست و برادر، ایران و عراق از شهدای مقاومت به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی بودیم که بسیار جای خرسندی و قدردانی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه جشن سینمای ایران را در حالی برگزار می‌کنیم که اصحاب فرهنگ و هنر همگام با مردم قهرمان ایران اسلامی سیلی محکمی بر چهره استکبار جهانی زدند، خاطرنشان کرد: هنر سینما پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات بسیاری به نظام داشته و از جمله افتخارات سینمای پس از انقلاب، تولید فیلم‌های سینمایی با مضمون مقاومت و استکبارستیزی دارد.

وی با اشاره به سخنرانی امام خمینی(ره) در روز ۱۲ بهمن در بهشت زهرا اظهار کرد: امام خمینی(ره) در اولین سخنرانی پس از ورود به کشور، پیرامون فرهنگ و هنر مطالب مهم و توصیه‌های ارزشمندی بیان کردند که نشان از نگاه ویژه ایشان به این دو مقوله داشته و حضرت امام(ره) نگاه آموزشی و تربیتی به سینما و فیلم داشتند.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان اظهار کرد: اعضای ستاد برگزاری دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان برنامه‌های مختلفی تا امروز داشتند از جمله در آسایشگاه جانبازان شهید مطهری ره و نیز در گلستان شهدا به منظور تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم امنیت حاضر شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تقدیر از تمام کسانی که در مراحل آماده سازی جشنواره فیلم فجر اصفهان همکاری داشتند اظهار امیدواری کرد قطار فرهنگ و هنر اصفهان توانمندتر از گذشته در  مسیر خود حرکت نماید.

این مراسم با برنامه‌های متنوع از جمله اهدای تندیس مقاومت مزین به تصویر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به امیر هوشنگ جمشیدیان از هنرمندان حوزه دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهید عبدالرسول زرین همراه بود و در ادامه از تمبر یادبود این جشنواره با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار اصفهان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان رونمایی شد.

خاطرنشان می‌شود، مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان با حضور محمدعلی جعفری معاون امور هنری سینمایی، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای، رضا دهقانی رئیس گروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ۱۴ بهمن در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار شد.

 


۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۱:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید