اخبار

انقلاب اسلامی نگاه توام با احترام و عزت به ادیان توحیدی دارد

انقلاب اسلامی نگاه توام با احترام و عزت به ادیان توحیدی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان گفت: انقلاب اسلامی نگاه توام با احترام و عزت به ادیان توحیدی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان گفت: درود خود را به شهدای انقلاب اسلامی از تمام ادیان می‌فرستیم که با اهدای جان خود، درخت تنومندی را به ثمر رساندند تا امروز بتوانیم جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در امنیت و آرامش برگزار می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی با اخلاص و فداکاری خود برای امنیت تمام ادیان توحیدی منطقه تلاش می‌کرد، افزود: سردار سلیمانی یک نفر بود اما با شهادت خود ملت‌های منطقه را داغدار کرد که این مسئله به دلیل اخلاص این شهید بود.

وی با اشاره به اینکه نگاه‌ها به موضوع تکثر ادیان متفاوت است اما امام ره نگاه توام با احترامی به ادیان توحیدی داشتند، تصریح کرد: اعتقاد به پروردگار یکتا از جمله مشترکات تمامی ادیان توحیدی بوده و یکتا پرستی اساس مشترک ادیان آسمانی است، انقلاب اسلامی نیز یک جنبش دینی و توحیدی بر مبنای اصول دین انجام شده است.

حجت الاسلام انصاری با تاکید بر نگاه توام با احترام و عزت انقلاب اسلامی به ادیان توحیدی اظهار کرد: قرآن کریم ادیان توحیدی را به توجه به مشترکات دینی فراخوانده و نگاه انقلاب اسلامی نیز همین گونه بوده و همچنان نیز اینگونه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به زندگی مسالمت آمیز ادیان توحیدی در اصفهان گفت: نمونه‌ای از زندگی توام با آرامش و احترام بین ادیان توحیدی در اصفهان است و امروز نیز برای تجلیل از پیروزی انقلاب اسلامی داریم با همراهی پیروان ادیان توحیدی دور هم جمع شدیم.

خاطرنشان می‌شود، مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان و عباس رضایی استاندار، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی قم، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و سایر مسئولان ۱۶ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید