اخبار

برگزاری مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان

برگزاری مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان
مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور استاندار اصفهان، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی قم و پیروان ادیان توحیدی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، عباس رضایی در مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اصل توحید اصل مهمی است که حلقه اتصال همه ادیان الهی بوده و ریشه این اصل به قرآن کریم بازمی‌گردد؛ این موضوع زیر بنای اشتراک دینی ما با اهل کتاب بوده و این اصل مبنا و معیار ما برای زندگی با پیروان ادیان توحیدی است.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی اصل دین و توحید را مجدد در دنیا زنده کرد، به تعداد بالای شهدا، ایثارگران و آزادگان از ادیان توحیدی در جریان دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: این تعداد از ایثارگران از ادیان توحیدی نشان از هماهنگی، همراهی و زندگی مسالمت آمیز ادیان توحیدی با انقلاب و نظام اسلامی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب نیز در این مراسم گفت: پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله فرمودند انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق و اخلاق همان است که موسی علیه السلام در تورات، داوود علیه السلام در زبور و عیسی علیه السلام به پیروان خود فرمودند و اسلام آمده تا آموزه‌های اخلاق را تکمیل فرماید.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی قم با بیان اینکه اسلام نزد خداوند به معنی تسلیم خدا بودن است، خاطرنشان کرد: قرآن به ما دستور داده که به تمامی پیامبران و کتاب‌های قبل از اسلام ایمان بیاوریم چرا که دین در نزد خدا واحد است و لانفرق بین احد من رسله به این معنا که بین رسولان تفاوتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه جنگ‌های طولانی مدت بین ادیان طی قرن‌های گذشته اظهار کرد: اکنون بعد از جنگ‌های زیاد زمان آن رسیده که بین ادیان توحیدی گفتگو صورت بگیرد تا حول مشترکات دینی جمع شویم چرا که جان و وجود همه انسان‌ها عزیز و محترم است و همه انسان‌ها در ارزش‌های انسانی شریک بوده و نباید به او توهینی صورت پذیرد.

در این مراسم همچنین از خانواده شهدای ارامنه تقدیر و در ادامه بیانیه مشترک ادیان توحیدی قرائت شد.

خاطرنشان می‌شود، مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پیروان ادیان توحیدی اصفهان و  عباس رضایی استاندار، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ۱۶ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید