اخبار

همزمان با ایام دهه فجر؛

کتابخانه عمومی سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی شاپورآباد شهرستان برخوار افتتاح شد

کتابخانه عمومی سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی شاپورآباد شهرستان برخوار افتتاح شد
همزمان با ایام دهه فجر کتابخانه عمومی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شاپورآباد شهرستان برخوار با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی شاپورآباد با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز کشور در شرایط حساس و مهمی قرار دارد از طرفی در سوگ شهادت سردار سلیمانی هستیم و از طرف دیگر اتحاد و همدلی مردم در تشییع این سردار بزرگ که با معیارهای مادی قابل مقایسه نیست، نشان داد مردم ما بصیر بوده و به انقلاب و نظام علاقه‌مند هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: حاکمیت در کشور ما بر مبنای فرهنگ و انقلاب اسلامی یک انقلاب با مبانی فرهنگی بوده و از طرف دیگر نیز اصلی‌ترین تهدید کشور نیز فرهنگی است، فرهنگ خوب و درست می‌تواند یک معیشت مادی و معنوی دقیق و صحیح ایجاد کند.

وی پیرامون اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: معجزه پیامبر صلی الله علیه و آله کتاب است و اولین آیه این کتاب نیز با عبارت اقرا آغاز می‌شود و خداوند به قلم و آنچه می‌نویسد سوگند یاد کرده است، اگر مردم با کتاب مانوس باشند پیشرفت جامعه حتمی خواهد بود و از زمانی که فکر تولید محتوای یک کتاب به دست نویسنده آن کتاب شکل بگیرد تا زمانی که کتاب در قفسه کتاب فروشی قرار می‌گیرد یک پروسه سخت طی می‌شود اما اصلی ترین هدف این سیر، بهره‌گیری از این کالای فرهنگی است.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه لازم است نتیجه تولید کتاب به کتابخوانی منجر شود، تصریح کرد: یکی از راه‌های افزایش سرانه مطالعه در جامعه، وجود کتابخانه‎‌های عمومی در سطح شهرها و روستاها بوده بنابراین باید به مسئولان دستگاه‌های شهرستان برخوار که برای افتتاح این کتابخانه اهتمام ورزیدند، تبریک و خدا قوت گفت.

در ادامه کتابخانه عمومی شاپورآباد با عنوان کتابخانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مسئولان استان اصفهان و شهرستان برخوار افتتاح شد.

خاطرنشان می‌شود، مراسم افتتاح کتابخانه عمومی شاپورآباد با حضور علی رحمانی مدیرکل امور روستایی استانداری، امیر هلاکویی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، عبدالله بنهری فرماندار برخوار و سایر مسئولان ۲۰ بهمن انجام شد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید